Bosch MEMs sensörünü üretti

Bosch, başta otomotiv sektöründe olmak üzere tüketici elektroniğinde kullanılan MEMs sensörlerinin üretimini gerçekleştirdi

Bosch MEMs sensörünü üretti

Bosch, başta otomotiv sektöründe olmak üzere tüketici elektroniğinde kullanılan MEMs sensörlerinin üretimini gerçekleştirdi.

Robert Bosch GmbH Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Dirk Hoheisel, "MEMS sensörleri, ağa bağlı bir dünya için anahtar teknoloji. Küçükler ama yüksek performans sağlıyorlar ve yüksek hacimli üretim için son derece uygun bir maliyete sahipler" dedi.

1995 yılından beri sensörlerin büyük çaplı üretimini gerçekleştiren Bosch, kısa bir süre önce Almanya'daki fabrikasında beş milyarıncı MEMS sensörünü üretti. Bosch, MEMS sensörleri konusunda dünyanın lider üreticisi. Dirk Hoheisel, "20 yıldır, farklı alanlarda gerçek yaşam uygulamaları için akıllı teknoloji geliştiriyoruz. Geliştirdiğimiz ilk sürümler, basıncı ve hızlanmayı algılamak üzere motorlu araçlarda kullanılıyordu. Artık tüm sen-sörlerin yüzde 75'i tüketici elektroniğinde kullanılıyor. Dünya genelindeki her iki akıllı te-lefondan bir tanesi Bosch sensöre sahip" dedi.

Bosch MEMS teknolojisinin öncüsü
1995 yılında Bosch'ta büyük ölçekli üretimin başlaması, modern teknolojinin temelini oluşturdu. Mevcut portföy, mikrofonlara ek olarak ivme, sapma oranı, kütle, basınç ve çevre sensörlerinden oluşuyor. Bir milyarıncı MEMS sensörünü üretmek 13 yıl sürerken, Bosch Otomotiv Elektroniği bölümü artık aynı adedi, Reutlingen'de bulunan üretim tesisinde bir yıldan daha az bir sürede üretiyor. Hâlihazırda günlük olarak dört milyonun üzerinde sensör üretiliyor.