Bosch mühendislik öğrencileriyle buluştu

Bosch Türkiye tarafından düzenlenen Bosch Talent Camp 2015, farklı üniversitelerinden seçilen 5 mühendislik öğrencisinin katılımıyla gerçekleşti

Bosch mühendislik öğrencileriyle buluştu

Bosch Türkiye tarafından düzenlenen Bosch Talent Camp 2015, farklı üniversitelerinden seçilen 5 mühendislik öğrencisinin katılımıyla gerçekleşti. 

Bosch Türkiye'nin bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği 'Bosch Talent Camp 2015' etkinliği için başvurular, Twitter üzerinden alındı ve farklı üniversitelerde eğitim gören mühendislik öğrencilerine toplam 5 soru soruldu. Sorulara doğru cevap veren, jüri elemesi ve telefon mülakatlarını başarıyla geçen 5 öğrenci, Bosch Talent Camp 2015'e katılmaya hak kazandı. Etkinlik boyunca yapılan aktivitelerin tamamı Bosch Türkiye Facebook ve Twitter hesaplarından #BoschTalentCamp hashtagiyle canlı olarak paylaşıldı.

5 kaşif öğrenci, Bosch fabrikalarını tanıma fırsatı buldu
Farklı üniversitelerden 5 mühendislik öğrencisi, 'Bosch Türkiye Kâşifleri' adıyla ilk olarak Bosch Manisa Termoteknik Fabrikasını ziyaret etti. Fabrikada vaka inceleme çalışması gerçekleştiren öğrenciler, bir Bosch mühendisi gibi fabrikanın tüm süreçlerini görme imkânı buldular ve iş akışını mühendislerle birlikte canlandırdılar. Sadece mühendislik süreçleriyle sınırlı tutulmayan etkinlikte, Bosch'un üretimden Ar-Ge'ye, çalışan gelişimi-ne yönelik çalışmalarından gelecek kariyer planlama danışmanlığına kadar birçok farklı konudaki faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Termoteknik fabrikası gezisinin ardından Bursa'ya geçen ekip, Bursa Dizel Enjektör fab-rikasını ziyaret eti. Fabrikada özel tasarlanan Çeşitlilik Odasında Bosch'un değerleri hakkında bilgi alan öğrenciler, İK Departmanından yetkili kişi ile gelecek kariyerleri hak-kında verecekleri kararlara yardımcı olacak kariyer koçluğu görüşmesi gerçekleştirdi.

Fabrikayı ve Ar-Ge Merkezini gezen öğrenciler, Bosch'un kullandığı son teknoloji maki-neleri yakından görme ve geleceğe yön verecek deneyleri gözlemleme imkânı buldu. Ekip, Bosch'un Enerji Verimliliği Okulu'ndaki simülasyonlar sayesinde enerji tasarrufuyla ilgili de bilgi sahibi oldu.

Bosch Rexroth'u da ziyaret eden beş "Bosch Türkiye Kâşifi"ne fabrika gezisi ile Rexroth'un üretimi ve ürünleri hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunuldu. Kendi ma-kinelerini tasarlamak için 3D Design eğitimi alan gençler, eğitimlerin stresini atmak için Bosch Rexroth müzik grubunun verdiği mini konser ile eğlenceli dakikalar geçirdiler.