Bosch'tan 'enerji tasarrufu' çözümü

Bosch Termoteknik, Buderus ve Bosch markalı yoğuşmalı kombileri, ısı pompası, güneş kollektörleri ve LG Inverter klimaları ile enerji tasarrufu sağlayan ısıtma ve soğutma çözümleri sunuyor

Bosch'tan 'enerji tasarrufu' çözümü

Bosch Termoteknik, Buderus ve Bosch markalı yoğuşmalı kombileri, ısı pompası, güneş kollektörleri ve LG Inverter klimaları ile enerji tasarrufu sağlayan ısıtma ve soğutma çözümleri sunuyor.

Dünyada her geçen gün artarak önem kazanan enerji verimliliği, Bosch Termoteknik'in ajandasında da üst sıralarda yer alıyor. İş süreçlerinin temelini çevre odaklı yaklaşımlarla oluşturan Bosch, çevreyii koruma amacıyla atmosfere daha az karbondioksit salımı yapan ürünler geliştiriyor. Bu ürünlerin başında yoğuşmalı kombiler, inverter klimalar, güneş kollektörleri ve ısı pompaları geliyor.

Yoğuşmalı kombiler yüzde 40'a varan tasarruf sağlıyor
Bosch Termoteknik ürün gamında bulunan Buderus ve Bosch markalı yoğuşmalı kombiler yüksek verimin yanı sıra tasarruf da sağlıyor. Buderus ve Bosch yoğuşmalı kombiler oda kumandasıyla birlikte kullanıldığında, klasik ısıtma sistemlerine kıyasla, yüzde 40'a varan oranda tasarruf sağlıyor. Bu tasarruf oranı, iklim, işletmeve bina şartlarına bağlı olarak değişebiliyor. Bosch Termoteknik, daha fazla kapasite ihtiyacına karşı, Buderus Yer Tipi Yoğuşmalı Kazanları ve yoğuşmalı kaskad sistemleri de tüketicilere sunuyor.

LG Inverter Klimalar hızlı ısıtma ve soğutma sağlıyor
Pazara, Bosch Termoteknik tarafından sunulan LG Inverter klimalar, yazın hızlı soğutma özelliğiyle yaşam alanlarını konforlu hale getirirken, kış aylarında ise, üstün ısıtma performansıyla enerji tasarrufu sağlıyor. Isıtma işlemini diğer klimalardan 4 kat daha hızlı gerçekleştiren LG Inverter klimalar, oda ısısını 5 dakikada 5 dereceye kadar değiştirebiliyor.

Daha çevreci ısınma için; Isı Pompası
Bosch Termoteknik tarafından pazara sunulan hava kaynaklı ısı pompası, havadaki enerjiyi kullanarak kışın ısıtma, yazın soğutma ve sıcak kullanım suyu sağlayarak üç ihtiyaca çözüm üretiyor. Mevcut tesisatlara bağlanabilen ve yüksek verimle çalışan ısı pompası çektiği 1kW elektrik enerjisi ile 4 kW ısı enerjisi sağlayabiliyor.

Bosch ve Buderus Güneş Kolektörleri yüksek verimli sürdürülebilir enerji sunuyor
Küresel ısınmanın etkileri artarken yenilenebilir kaynaklara duyulan ihtiyaç doğrultusunda çalışmalar yapan Bosch Termoteknik, yeni çevreci teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Yapılan araştırmalar güneş enerjisi sistemlerinin önümüzdeki dönemde daha da önem kazanacağını gösteriyor. Yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlayan yenilenebilir enerjiler ve alternatif sistemler alanında sistem tedarikçisi ve üretici olarak lider konuma sahip Bosch, güneş enerjisi ürün gamıyla da farklılık yaratıyor. Bosch ve Buderus güneş kolektörleri yüzde 85'e varan yüksek verim özelliğiyle de dikkat çekiyor.