Bostancı Dudullu ve Mahmutbey EsBostancı enyurt metrolarına araç alınacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dudullu Bostancı ve Mahmutbey Esenyurt metro hatları için 120 adet araç ve işletmeye alma işlerini ihaleye çıkarıyor

Bostancı Dudullu ve Mahmutbey EsBostancı enyurt metrolarına araç alınacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dudullu Bostancı ve Mahmutbey Esenyurt metro hatları için 120 adet araç ve işletmeye alma işlerini ihaleye çıkarıyor. 

Metro hatları için 120 adet araç ve işletmeye alma işi ihalesi 31 Temmuz Pazartesi günü saat 11:30'da gerçekleşecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü tarafından yapılacak olan ihale açık ihale usulü ile gerçekleşecek. 

Teslimat 20 ayda tamamlanacak

120 adet aracın tamamının teslimatı 20 ayda tamamlanacak. Dizilerin teslimatı işe başlama tarihinden itibaren 10. ayda başlayacak ve 20. ay sonunda tamamlanacak. Son dizinin teslimi sonrasında saha testleri için 30 gün, deneme işletmesi için ise 60 gün olmak üzere toplamda 90 günlük süre kullanılacak. Teslimat programı, 10. ayda 8 araç, sonrasında her ay 12 araç ve 20. ayda 1 dizilik paketler halinde teslim edilecek şekilde yüklenici firma tarafından belirlenecek. 

Mahmutbey-Esenyurt metro hattının deneme işletmesinin süresi 120 gün, Dudullu-Bostancı metro hattının deneme işletmesinin süresi ise 60 gün olarak belirlendi. İlk temin edilecek 80 adet metro aracı Mahmutbey-Esenyurt metro hattı, diğer geri kalan 40 adet metro aracı ise Dudullu-Bostancı metro hattı için planlanıyor.

İhale 31 Temmuz'da

Bostancı Dudullu metrosu ve Mahmutbey Esenyurt metro hatları için 120 adet araç ve işletmete alma işi ihalesi 31 Temmuz 2017 tarihinde saat 11:30'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası İhale İşleri Müdürlüğü M.Nezihi Özmen Mah. Kasım Sk. No: 62 34010 Merter-Güngören İSTANBUL adresinde gerçekleşecek.