Boztepe Yapı büyük projelerle geliyor

Boztepe Yapı, Üsküdar ve Kadıköy ilçelerinde uygulamaya koymayı planladığı iddialı projelerle geliyor

Boztepe Yapı büyük projelerle geliyor

3 Temmuz 2014/Emlakwebtv
İstanbul’un eski ve en değerli lokasyonlarında projeler geliştirmeyi hedefleyen Boztepe Yapı, özellikle Üsküdar'da Salacak ve Sultantepe ile Kadıköy'de Koşuyolu Acıbadem ve Suadiye semtlerine iddialı projeler ile geliyor.

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe 1996 yılından bu yana önemli projelere imza atan İnşaat Mühendisi Halil İbrahim Boztepe ve Mimar Serkan Boztepe İstanbul’un merkezi semtlerinde gayrimenkul projeleri geliştirmek için artık Boztepe Yapı çatısı altında faaliyet gösterme kararı aldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Boztepe Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Boztepe; Türkiye ve Avrupa'nın en yüksek çelik yapısı özelliği taşıyan Sonkar Hilton'un da aralarında olduğu çok sayıda büyük projeye birlikte imza ettikllerini belirterek:  

“Önümüzdeki dönemde İstanbul'un en değerli ve en eski semtlerinden Kadıköy, Üsküdar, Fatih, Şişli, Bakırköy ve Beşiktaş'ta var olan eski ve güvensiz yapıları İstanbul'a yaraşır şekilde güvenli hale getirmeyi ve aynı zamanda güzelleştirerek yaşanılabilir mekanlara dönüştürmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Koşuyolu ve Suadiye projeleri son aşamada
2014 sonuna kadar yeni projeleri hayata geçirmeyi hedeflediklerini dile getiren Boztepe Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Boztepe; “İstanbul’un en tercih edilen merkezi lokasyonlarından Suadiye ve Koşuyolu üzerinde çalışmaktayız. Koşuyolu ve Suadiye'deki butik konut projeleri ile Boztepe Yapı vizyonu ve kalitesini İstanbul’a kazandırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

İddialı bir mühendislik alt yapısına sahip Boztepe Yapı çatısı altındaki Boztepe Mühendislik, dünyaca ünlü Amerikalı mühendislik firmalarından, 11 Eylül olaylarıyla gündeme gelen Dünya Ticaret Merkezi’nin eski ve yeni binalarının mühendis ve müşaviri LERA ile uluslararası işbirliklerine imza atıyor. Boztepe Mühendislik,  LERA ile birlikte Maslak 1453 projesinin mühendislik ve müşavirlik işlerini birlikte yaptı. Varyap Meridian projesinde de Boztepe Mühendislik yine uluslararası üne sahip New York merkezli Büro Happold ile birlikte çalıştı.

Sapanca Gölü kenarında butik konak projesi
Boztepe Yapı'nın mimarlık kolu Boztepe Mimarlık, Adapazarı Sapanca Gölü kenarında, göl manzaralı 400 daireli butik konak projesinin mimari tasarım çalışmalarını tamamladı. Proje ile Adapazarı'nın başarılı iş adamları, siyasetçiler ve bürokratlara butik ve elit konak satışı yapılması planlanıyor.