Boztepe Yapı, Yapısal Çelik Günü’nde ödül aldı

Bu yıl 14.’sü düzenlenen Yapısal Çelik Günü’nde Türkiye’nin en yüksek çelik yapısıyla Boztepe Yapı, ödüle layık görüldü

Boztepe Yapı, Yapısal Çelik Günü’nde ödül aldı

20 Aralık 2013 / emlakwebtv
Bugüne dek yapısal çelik sektöründe birçok başarılı projeye imza atan Boztepe Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Boztepe, Hilton DoubleTree Hotel ile Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından ödüle layık görüldü.

Firma, 2014 yılı itibariyle inşaat sektöründeki faaliyetlerine ağırlık verecek
Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek çelik yapısı olarak öne çıkan Hilton DoubleTree Hotel, Türkiye’de yapısal çelik sektörü açısından örnek teşkil ediyor. Çelik yapılardaki yatırımlarına devam eden firma, 2014 yılı itibariyle inşaat sektöründeki faaliyetlerine ağırlık verecek.

Boztepe: “Yapısal çelik sektöründe önemli bir paya sahibiz”
Sektördeki paylarını genişleteceklerini belirten Boztepe Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Boztepe; “Yapısal çelik sektöründe önemli bir paya sahibiz. Betonarme, çelik yapı mühendisliği ve taşıyıcı sistem tasarımı konusunda öncü bir firma olarak konumlanıyoruz. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en yüksek binası olan Hilton DoubleTree Hotel’in mühendislik ve tasarımında da imzamız bulunuyor. Bu projemizle Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından ödüle layık görüldük. Bu projemizle Türkiye’de yapısal çelik anlamında önemli bir adım attığımızı düşünüyorum. Önümüzdeki dönemde inşaat sektöründe 3 yeni projemizle faaliyetlerimizi artıracağız. İstanbul’un merkezi noktalarında kentsel dönüşüm projelerimiz olacak. Acıbadem, Maltepe ve Beylerbeyi’nde yeni inşaat teknikleriyle son derece modern ve örnek teşkil edecek konut ve ofis projeleri hayata geçireceğiz.” dedi.

33 kattan oluşan Hilton DoubleTree Hotel ile çelik yapılar arasında örnek bir proje inşa eden Boztepe Yapı bugüne dek; Varyap Meridian, Ağaoğlu Maslak 1453, Sarphan Finans Park gibi birçok büyük projenin mühendislik ve taşıyıcı sistem tasarımlarını üstlendi. Firma, 2014 yılı itibariyle Acıbadem, Maltepe ve Beylerbeyi’nde inşasına başlayacağı, konut ve ofis projeleriyle de inşaat sektöründeki faaliyetlerine ağırlık verecek.