Braas'tan kentsel dönüşüm atağı

Braas Çatı sistemleri kentsel dönüşüm projelerine özel avantajlı paketler hazırladı.

Braas'tan kentsel dönüşüm atağı

Kentsel dönüşüm sürecine giren yapıların çatılarını enerji üssüne dönüştürmek amacıyla harekete geçen Braas Çatı Sistemleri, solar ürün gamını tüketicilerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarından etkin biçimde yararlanılabilmesine olanak tanıyan firma, farkı ürünleriyel kentsel dönüşümün ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hedefliyor

Güneş enerjisinden su teminine: Braas
Braas, güneş enerjisinden yararlanmak suretiyle hijyenik sıcak kullanım suyu temini ve havuz suyunun ısıtılmasına olanak tanıyan termal kolektörler ile güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlayan fotovoltaik panel çözümleri sunuyor. Firma Güneş Enerjili Çatı sistemleri hizmeti ile kentsel dönüşüm sürecine,  çevre dostu akıllı binalar yaratarak destek veriyor. 

Uygun fiyatlarla elektrik üretimi
Braas tarafından sunulan çözümler kapsamında, İstanbul'da ortalama bir apartmanın merdivenlik/sahanlık, bina girişi, kapalı garaj aydınlatmaları ve kapı otomatiğinden oluşan 1386 kWh'lık elektrik ihtiyacının karşılanabilmesi olanağı da sunuluyor. Buna göre 10 katlı 20 dairelik bir binanı elektrik tüketiminin neredeyse tamamı için kurulacak bir şebeke daire başına 130 dolara maloluyor. Firma tarafından geliştirilen solar paketler ile de farklı alternatifler tercih edilebilirken, asansör, hidrofor, bahçe ve apartman toplanma alanlarının aydınlatılması da mümkün olabiliyor.