Brambles, Ferguson Group'u satın aldı

Brambles Group, dünyanın önde gelen konteyner çözüm şirketlerinden Ferguson Group'u 515 milyon dolarlık yatırım ile satın aldığını duyurdu

Brambles, Ferguson Group'u satın aldı

CHEP’in parçası olduğu Brambles Group, açık deniz petrol ve gaz endüstrisi için geliştirdiği konteyner çözümleriyle dünyanın lider şirketlerinden biri olan Ferguson Group’u 515 milyon dolarlık bir yatırım ile satın aldığını duyurdu.

Ekipman havuzu güçlendi
Brambles Group, kurumsal büyüme stratejisi paralelinde gerçekleşen bu satınalmayla birlikte faaliyet alanını çeşitlendirme ve ekipman havuzunu güçlendirme konusunda önemli bir adım atmış oldu. Ferguson Group satınalması, halihazırda CHEP’in Konteyner kolunda yer alan Catalyst & Chemicals Containers (CCC) ile petrol ve gaz arıtma sektöründe aktif rol alan Brambles için şirket kültürü ve iş stratejisini tamamlayan süreçlerden biri olarak değerlendirildi.

Fergosun Group Konteyner

Ferguson Group
1976’da kurulan ve genel merkezi Britanya’nın Aberdeen şehrinde yer alan Ferguson Group, açık deniz petrol ve gaz taşımacılığı ekipmanları sektöründe dünyanın ikinci büyük küresel şirketi olarak İngiltere, Norveç, Birleşik Arap Emirlikleri, Singapur ve Avustralya olmak üzere beş stratejik noktadan dünya çapındaki müşterilerine hizmet veriyor.

Petrol ve gaz aramada konteyner
Açık deniz petrol ve gaz arama-çıkartma sektöründe faaliyet gösteren ve müşterilerine 18,500 konteyner ile hizmet veren konteyner üreticisi ve tedarikçisi Ferguson Group, sondaj platformu, açık deniz üretim sahası ve fabrika gibi farklı noktalar arasında ürünlerin nakliyesi alanında çalışıyor ve açık denizlerde çalışan kadrolar için gerekli ekipmanları temin ediyor. 2009'dan bu yana satış gelirlerinde yüzde 11'lik yıllık büyüme oranını yakalayan şirket, sektörel uzmanlık gerektiren lojistik hizmetlerin yanı sıra, açık deniz konaklama ve çalışma sahaları modülleri de sunuyor.

Konteyner alanında liderlik hedefliyoruz "Tedarik zinciri ekipmanlarında dünya lideri olan Brambles, müşterilerinin bu alandaki bütün ihtiyaçlarını karşılama, yani bütünleşik bir hizmet sunma konusunda kararlı bir firma" diyen CHEP Türkiye Genel Müdürü Şafak Aktekin, Ferguson Group satınalımıyla ilgili olarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ferguson satınalımıyla Brambles, palet ve plastik kasa alanında olduğu gibi konteyner alanında da liderliğini pekiştirmeyi hedefliyor. Bu satınalma, müşterilerimize tedarik zinciri ekipmanları konusunda bütünleşik bir hizmet sunmamız için çok önemli ve stratejik bir hamle.”