Brandium'a 200 milyon dolarlık yeni yatırım

Brandium AVM ve Yaşam Merkezi içerisinde düşünülen ikinci 5 yıldızlı otel projesi Silence Silver Hotel, 200 milyon dolara mal olacak

Brandium'a 200 milyon dolarlık yeni yatırım

28 Mayıs 2014/Emlakwebtv
İstanbul Ataşehir'deki Brandium Avm ve Yaşam Merkezi içerisinde yer alacak Silence Silver Hotel düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.Sunum toplandısında konuşan Silence Hotel ve Convention Center Genel Müdürü Ali Can Aksu, 200 milyon dolara mal olacak projenin Asya yakasına büyük bir değer katacağını söyledi.

Ali Can Aksu; kongre merkezi ve otelciliği konusunda iddialı olduklarını belirterek: 6500 kişilik kongrelere hizmet verebilen Silence İstanbul Hotel ve Kongre Merkezi, Silence Gold Hotel’in yanına Silence Silver Hotel’in eklenmesiyle ile İstanbul’un “ikiz 5 yıldızlı”, “ikinci büyük oteli”  olduk. Bu sayede oda kapasitemiz 620 odaya çıktı. Oda sayımız arttıkça hedefimiz büyüdü. Bu sayede İstanbul'un Asya yakasına kattığımız değeri artırarak devam ettireceğiz." dedi.

2014 Yıl Sonu Hedefi: 24 Milyon Dolar
Bu amaçla uluslararası arenada da çalışmalar yürüttüklerini belirten Aksu sözlerine şöyle devam etti:  "Dubai ATM Fuarı’nda Ortadoğu’nun önemli kuruluşlarıyla görüşmeler yaptık. Körfez ülkelerinin zirve toplantısı olan yaklaşık 3 bin katılımlı Ortadoğu Ekonomik Zirvesi’ni Silence Hotel İstanbul Hotel ve Kongre Merkezi’ne alarak Türkiye’ye kazandırmaya çalışıyoruz."

Ali Can Aksu; geçtiğimiz yıl ev sahipliği yaptıkları 63 kongrede 72 bin kişiyi ağırladıklarını belirterek 2014 hedeflerinin yüzde 80 doluluk oranı sağlamak ve 150 kongre ile 24 milyon dolar gelir elde etmek olduğunu açıkladı. Aksu konuşmasını; Silence İstanbul Hotel ve Convention Center’ın turizmde üstün kaliteyi hedefleyen bir kurum olduğunu ve bu alandaki başarılı yönetim anlayışlarını 9001 Kalite Yönetimi, 14001 Çevre Yönetimi, 18001 ISG ve 22000 Gıda güvenliği belgeleri ile tescil ettiklerini belirterek sonlandırdı.