BRN Yatak, dünyaya “sağlıklı uykuyu” anlatıyor

Dünyanın en rahat yeri" sloganıyla BRN yatak, pazarına girdiği her kıta ve ülkede kişiye göre yatak seçimi ve uykunun önemini vurguluyor

BRN Yatak, dünyaya “sağlıklı uykuyu” anlatıyor

19 Ağustos 2013 / emlakwebtv
BRN Yatak Genel Müdürü Berna İlter, dünya genelinde yatak seçiminde kişilerin tercihlerinin farklılık gösterdiğini ve buna uygun yatak ürettiklerini kaydetti.

İlter: “Yeterince uyumamak beyni olumsuz etkiler. Bu nedenle uyku insan bünyesi için neredeyse hayati bir önem taşır”
Büyük önem verdikleri ARGE çalışmalarını kişilerin tercihlerini de göz önünde bulundurarak yaptıklarını anlatan İlter, şunları söyledi: “Herkesin ihtiyaç duyduğu uyku düzeyi farklılık gösterir. İnsanların yarıdan çoğu 6 ile 8 saat arasında uykuya ihtiyaç duyarken, 8 saatten daha fazla uyku ihtiyacı içinde olanların oranı yüzde 6’nın altındadır. Bu nedenle çocukluğumuzdan beri öngörülen 8 saat standardı bir noktaya kadar doğru olsa da, herkes için geçerli değildir. Kendi uyku ihtiyacınızı anlamak için, uykuya dalmanız için gereken süreyi hesaplayabilirsiniz. İyi dinlenen insanlar 13-17 dakika arasında uykuya dalar. Uyuma eylemi, çevredeki olayların büyük çoğunluğuna tepkisizlik ve istemli hareket yokluğuyla tanımlayabileceğimiz bir davranıştır. Eskiden uykunun, duyusal uyarıcılar düşük olduğunda gerçekleşen, pasif bir eylem olduğu düşünülüyordu. Uykusuz kalmak, uykusuzluk durumunun devamlı bir hal alması ve tedavi gerektiren bir rahatsızlıktır. Yeterince uyumamak beyni olumsuz etkiler. Bu nedenle uyku insan bünyesi için neredeyse hayati bir önem taşır.”

İlter: ”Yatak alırken üzerine oturarak değil, mutlaka yatarak deneyin”
Dünya pazarına girdikleri her ülkede yatak seçimi ve uykunun önemini anlattıklarını dile getiren İlter, ”Yatak alırken üzerine oturarak değil, mutlaka yatarak deneyin. Alacağınız yatağın boyunuzdan 10-15 cm uzun ve kilonuza uygun olmasına dikkat edin. Yattığınız zaman, beden kan dolaşımınız her yere aynı oranda yapılabilmelidir. Çok sert yatakta kan dolaşımı tam olmaz ve beynimiz sinirleri uyararak hareket etmemize neden olur. Bu kesintiler uyku kalitemizi büyük ölçüde etkiler” dedi.

Dünya genelindeki satışlarını geçen yıl sonunda iç pazara da yayan BRN Yatakları'nın Ankara Armada, İstanbul Capacity, Arena Park, Brandium, Vialand AVM' lerMasko, Samsun,Bodrum ve Kıbrıs‘ta mağazaları bulunuyor.