Brooklyn Park kampanyaları Haziran'a kadar devam ediyor!

Bugün lansmanı düzenlenen Brooklyn Park projesi 10 Haziran'a kadar avantajlı fiyatları konut alıcılarına sunuyor

Brooklyn Park kampanyaları Haziran'a kadar devam ediyor!

14 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Selimoğlu Group ve Pana Yapı ortaklığıyla Yeni Fikirtepe’de hayata geçirilen Brooklyn Park’ın 14 Mayıs’ta tanıtımı yapıldı. İstanbul’un kentsel dönüşümünde pilot bölge olarak belirlenen Yeni Fikirtepe’de sembol niteliğinde konumlanan Brooklyn Park, bölgenin en hareketli noktasında yükseliyor. İstanbul’un en eski yerleşim alanları arasında yer alan Yeni Fikirtepe, şehrin kalbi niteliğinde bir konuma sahipken, yeni ulaşım araçlarıyla daha da değerleniyor.

E5 ve TEM otoyollarına, Boğaziçi ile FSM köprülerine, Metrobüs, Deniz Otobüsü, Marmaray ve 2015 yılında açılacak Avrasya Oto Tüneli’ne çok yakın bir noktada yer alan Yeni Fikirtepe, ulaşım açısından büyük avantaja sahip. Buna ek olarak Çevre ve Şehircilik bakanlığının yaptırdığı şehir planında dairesel tramvay hattı ve füniküler hattı dikkat çekiyor. Yeni Fikirtepe'nin yüksek noktaları ile Metro hattı arasında planlanan bu hatta alternatif olarak yeşil koridorlar ve İspanyol merdivenleri ile de E5 Otoyolu’na inilebilecek.

Çevresindeki alışveriş merkezleri, beş yıldızlı oteller, hastaneler ve üniversiteler ile Yeni Fikirtepe şimdiden her türlü ihtiyaca cevap verebilecek durumda.

Binaların oturum alanı yüzde 15
Yeni Fikirtepe toplam 1.3 milyon metrekare arazi üzerine kuruluyor. Bina yükseklikleri 80 metre ile sınırlanmış durumda. Binaların oturum alanı ise sadece yüzde 15’e geliyor. Yeni Fikirtepe’nin yüzde 25’i yeşil alanlara ayrılmış. Yeni Fikirtepe 4 milyon metrekare inşaat kapasitesi ile, 140.000 kişinin yaşayacağı, 60.000 kişinin çalışacağı yeşili bol, geniş bulvarları ve yolları ile ferah bir kente dönüşecek.

Her zevke hitap eden daire seçenekleri
Yeni Fikirtepe’de, Brooklyn Park ise yarım ay şeklinde avlulu mimarisi ve donatılarıyla bölgenin merkezini oluşturacak. Estetik mimarisiyle ve kaliteli donatılarıyla bölgede özel bir yer edinen Brooklyn Park’ta adalar ve Kalamış manzarasına hakim özel daireler ile geniş teraslı ve yeşille iç içe daire seçenekleri yer alıyor. Her ihtiyaca yanıt verecek şekilde tasarlanan projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri sunuluyor.

10 Haziran’a kadar sürecek avantajlı lansman fiyatları kapsamında projede fiyatlar 1+1 daireler için 379.000 TL’den başlıyor. 2+1 daireler 556.000 TL’den, 3+1 daireler ise 786.000 TL’den başlıyor, konumu, manzarası ve tipine göre artıyor.

Çalışmalar hızla sürüyor
Brooklyn Park, İstanbul’un en değerli bölgelerinden Yeni Fikirtepe’nin kentsel dönüşümünde örnek niteliğinde konumlanıyor. Brooklyn Park ile dönüşüme tabi tutulan alanda yürütülen başarılı yönetim sürecinde tüm hak sahipleriyle anlaşmaya varıldı. Yıkım çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğü proje alanı, bölgenin en aktif şantiyesi olarak da öne çıkıyor.

Selimoğlu: Yeni Fikirtepe'de öncü olmayı amaçladık
Yeni Fikirtepe’nin dönüşümünde öncü bir rol üstlendiklerini belirten Selimoğlu Group Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu: “Kentin merkezinde geliştirilecek kentsel dönüşüm projelerinin hepsi çok önemli. Bu çalışmalar içinde Yeni Fikirtepe’de yapılan her iyi iş, tüm kentsel dönüşüm projelerine olan bakış açısını değiştirecek. Buradaki planlama yaşayan şehir kavramı üzerinde yapıldı. Yaşayan şehirde proje çevresi ile bütünleşiyor. Binalar ve projelerde cadde ilişkisini avlularla tamamlarken güvenliği de üst seviyede tutuluyor. Yeni Fikirtepe'nin çevresinde ise Bağdat Caddesi, Sahil yolu, Kadıköy, Fenerbahçe Burnu, Kalamış Marina, Moda, Acıbadem gibi şehrin en önemli yaşayan merkezleri bulunmaktadır. Brooklyn Park projemizle Yeni Fikirtepe'nin oluşumunda öncü olmayı amaçladık. Projelendirmesiyle ve tüm süreciyle öne çıkan, sembol bir proje oluşturduk. Pana Yapı ortaklığıyla çalışmalarına hızla devam ettiğimiz Brooklyn Park projemizle birlikte bölgede 2 projeye daha imzamızı atacağız.” dedi.

Ufuk:Yabancı yatırımcılardan yoğun ilgi var
Lansman öncesinde 10 gün boyunca talep topladıklarını ve yoğun bir yatırımcı ilgisiyle karşılaştıklarını belirten Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Ufuk: “Yeni Fikirtepe, merkezi konumu ve hızla yükselen gayrimenkul fiyatlarıyla yatırımcıların ilgisini çekiyor. Öyle ki; bu durum yabancı yatırımcıların ilgisini buraya çekiyor. Lansman öncesinde 10 gün boyunca talep topladık ve onlarca yabancı yatırımcıdan kayıt aldık. Lansman ile beraber Brooklyn Park projesindeki tüm evleri satışa açtık. Özellikle çok talep gören teraslı daireler ve mağazaları belki kura ile satmak durumunda kalacağız. Yeni inşa edilecek olan Avrasya Tüneline dikkatinizi çekmek isterim. Tarihi yarımadaya bu tünel ile Yeni Fikirtepe'de bulunan projeler çok yaklaşıyor. Bu özellikle yurtdışına ciddi bir satış potansiyelini de yanında getiriyor.” dedi. Merkezi konuma sahip projelerin yatırım değeri olarak önemine dikkat çeken Ufuk: “Deniz havası, deniz kokusu almak istiyorsanız, Bağdat Caddesi’nin tepe noktasında yer alan Brooklyn Park projesine sizleri davet ediyorum.” dedi.

150 Milyon TL'lik yatırım
Selimoğlu Group ve Pana Yapı Ortaklığı’nın Yeni Fikirtepe’deki ilk projesi Brooklyn Park 150 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçiriliyor. 113 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Brooklyn Park’ta 731 konut ve 13 ticari ünite yer alıyor. Sosyal yaşam ve spor alanlarına geniş yer verilen projenin 14 bin 500 metrekarelik toplam arsasının 5 bin 200 metrekaresi peyzaja ayrılıyor.

Proje Detayları

Projenin Adı: Brooklyn Park

Lokasyon: Fikirtepe / Kadıköy

Yapımcı Firmalar: Selimoğlu Group - Pana Yapı Ortaklığı

Lansman Tarihi: 14 Mayıs 2014 Çarşamba

Teslim Tarihi: 36 Ay

İnşaat Alanı: 113.000 m2

Arsa Alanı: 14.500 m2

Peyzaj Alanı: 5.200 m2

Mimarlık Ofisi: Çamoğlu

Yatırım Bedeli: 150 milyon TL

Projeden Beklenen Ciro: 500 milyon TL

Toplam Konut Sayısı: 731

Ticari Alanlar: 13

Proje Bitiminde Yaşayacak Kişi Sayısı: 2000

Ulaşım: Metro, Metrobüs, Marmaray, Avrasya Tüneli, Füniküler, Tramvay, Toplu taşıma Otobüs

Konut Tipleri: 1+1, 2+1, 3+1, 4+1

Konut Metrekareler: 73, 109, 150, 244

Ödeme Planı: Banka kredisi ve Firma Finansman Modeli

Satış Ofisi: Mandıra Caddesi No 212 Fikirtepe / Kadıköy

Telefon: 444 80 11

Web Sitesi: www.brooklyn.com.tr

Mail Adresi: bilgi@brooklyn.com.tr

"Brooklyn Park kampanyaları Haziran'a kadar devam ediyor!" Başlıklı Haberin Galerisi

Brooklyn Park kampanyaları Haziran'a kadar devam ediyor!

Brooklyn Park kampanyaları Haziran'a kadar devam ediyor!

Brooklyn Park kampanyaları Haziran'a kadar devam ediyor!

Brooklyn Park kampanyaları Haziran'a kadar devam ediyor!

Proje Bilgisi: Brooklyn Park