"Bu araziyi gerçekten istedik"

Emlak Konut GYO'nun Seyrantepe ihalesini kazanan Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, söz konusu arsayı, konumu nedeniyle çok istediklerini belirterek, burada her yönüyle lüks bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi

Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, Emhak Konut GYO Seyrantepe ihalesi ve arazi üzerinde hayata geçirilecek projeyle ilgili açıklamalarda bulundu. Gül, 1.3 milyar liralık bedelle kazandıkları ihaleye konu olan Emlak Konut Arsası'nı gerçekten istediklerini belirterek:  "Lokasyon nedeniyle ısrarcı davrandık ve kazandık..." ifadelerini kullandı.

Seyrantepe'ye lüks bir proje
İstanbul'un merkezinde yer alan projelerinin sayısını artırma hedefi doğrultusunda ihalenin kazanılmasının büyük önem taşıdığını belirten Gül, Emlak Konut'un 20'ye yakın ihalesine katıldıklarını ve kimilerini kıl payı kaçırdıklarını vurgulayarak Seyrantepe ihalesinin kendilerini çok heyecanlandırdığını söyledi. Gül, bölgede her yönüyle lüks bir proje hayata geçireceklerini belirtti. Sabah'tan Seda Tabak imzalı haberegöre 36 bin 700 metrekarelik ars üzerinde karma bir proje yükselecek. Rezidans, ofis ve ticari ünitelerden oluşacak projede, büyük balkon ve teraslara da yer verilmesi planlanıyor. 

Fiyatlar fırlıyor, bölge hayatı kazanıyor
Projenin satışı ve taahhüt edilen 1.3 milyar TL'lik gelirin yüzde 49'luk diliminin Emlak Konut GYO'ya döneceğini, bu rakamın da 637 milyon TL'ye denk geldiğini belirten Gül:

"Bölgede metrekare fiyatları yaklaşık 4 bin dolar seviyesinde seyrediyor. Bölgede çok sayıda prestijli konut yükseliyor.Verilen rakam döneme göre yüksek olabilir ama biz sürecin devam edeceğine inanarak bu rakamları söyledik. Bölgede metrekare fiyatlarının 15 bin liranın çok üzerine çıkacağını ve prim yapmaya da devam edecek. Bu bölge halkı için de olumlu bir gelişme, çünkü daireleri değerleniyor..." dedi. 

Firma Bilgisi: Gül Proje