Bu fuarın gündeminde işçi sağlığı ve iş güvenliği var

İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı İSG Avrasya’nın 3.’sü 16 Mart Perşembe günü Tüyap Beylikdüzü’nde kapılarını açıyor.

Bu fuarın gündeminde işçi sağlığı ve iş güvenliği var

16-19 Mart 2017 tarihlerinde 3.’sü yapılacak olan İSG Avrasya fuarında, başta iş kazalarının en yoğun yaşandığı inşaat, maden, taşımacılık ve metal sanayi sektörleri olmak üzere tüm alanlarda ihtiyaç duyulan iş sağlığı ve güvenliği çözümleri bir arada sunuluyor. İSG Avrasya’nın 16 Mart Perşembe günü başlayacak olan konferans dizisi ise fuarın kapanış gününe kadar devam ediyor. İlk gün oturumlarında “Kimyasal Yangınlar”, “İş Sağlığı ve Güvenliği Paydaşları Arası İlişkiler”, “Asbest ve Tehlikeleri”, “Patlayıcılar ve Toz Patlamaları” ile “Patlamadan Korunma” konuları ele alınacak.

Konferans programı kapsamındaki oturumlar 19 Mart Pazar akşamına kadar sürecek

Japonya’daki iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının örnekleriyle birlikte aktarılacağı 17 Mart Cuma günkü programın diğer konu başlıkları ise “İSG Profesyonellerinin İş Güvencesi”, “Yüksek Bina İnşaatlarında Toplu İş Güvenliği ve Düşüş Engelleyici Sistem Olarak Rüzgar Perdeleri”, “İş Yeri Makine ve Ekipmanlarının Periyodik Kontrol Esasları” ve “Hizmet Sektöründeki İSG Uygulamaları” olacak. İş sağlığı ve güvenliği eğitiminde yeni tiyatro yaklaşımlarının da ele alınacağı 18 Mart Cumartesi günü oturumlarında ise lojistik sektöründeki İSG uygulamalarından yüksekten kurtarma acil durum eylem planına kadar farklı konularda sunumlar gerçekleşecek.

Fuar alanı içine kurulan Yüksekte Çalışma Eğitim Alanı’nda ise ziyaretçiler, yüksekte güvenli çalışmanın püf noktalarını yerinde uygulamalı olarak görecek.