Bulut İnşaat yöneticileri hakkında yakalama kararı

Teslimlerini gerçekleştirmediği konutlar nedeniyle mahkemelik olan Bulut İnşaat yöneticileri Temel Bulut, Volkan Bulut ve Mina Turgut hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Bulut İnşaat yöneticileri hakkında yakalama kararı

Teslim etmekle yükümlü oldukları konutları teslim etmedikleri için mahkemelik olan Bulut İnşaat yöneticileri hakkında, duruşmadan kaçtıları gerekçesiyle yakalama kararı çıkarıldı. Yakalama kararı çıkarılan yöneticiler arasında firmanın sahibi Temel Bulut, oğlu Volkan Bulut ve çalışan Mine Turgut da bulunuyor.

Bulut İnşaat yöneticileri mahkemeye çıkmadı
Geçtiğimiz hafta içerisinde Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya mağdur ve avukatları katılım gösterdi. Mağdur avukatları sanıklar hakkında tutuklama kararının alınmasını isteyen mağdur avukatları, yabancı alımlarla birlikte söz konusu davanın, sıradan "nitelikli bir dolandırıcılık" değil, uluslararası dolandırıcılık statüsü taşıdığını belirtti. Avukatlar, yaklaşık 7-8 bin kişin mağdur edildiği bilgisini paylaştı. Sanık avukatlarının ise mahkemeye katılmama gerekçesi olarak, yakın zamanda meydana gelen vefat nedeniyle dini vecibelerin yerine getirilmesi olduğu bilgisini verdi.

Bulut İnşaat yöneticileri hakkında yakalama kararı
İnşaat faaliyetlerinde ağırlıklı olarak Esenyurt'u seçen, hayata geçirdiği 10 konut projesinde teslim edilmesi gereken binlerce dairenin teslimini gerçekleştirmeyenr Bulut İnşaat Turizm San. ve Dış Ticaret hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Söz konusu projeleri krizi gerekçe göstererek tamamlamayan firma yöneticisi hakkında yüzlerce yıllık hapis istemi ile açılmış davalar bulunuyor.

 Görüşülen davanın ardından karara varan mahkeme heyeti, savcının tutuklama kararı talebini değerlendirdi. Sanıklar hakkında yakalama kararı çıkarılırken yakalandıkları yerde mahkemeye çıkarılmasına hüküm verildi.