Bulvar 216'ya LEED sertifikası

Bulvar 216 Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından geliştirilen Çevre Dostu Bina Sertifikası'nı kazandı

Bulvar 216'ya LEED sertifikası

Özak GYO tarafından hayata geçirilen Bulvar 216, gümüş seviyesinde LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik sertifikası) sertifikası almaya hak kazandı. Bu Sertifikayla birlikte Uluslararası normlarda çevreyi ve doğal kaynakları koruyan, yeşili seven proje olarak Bulvar 216, iç mekan kalitesine sahip, çevresine saygılı, doğal enerji kaynaklarını verimli kullanan ve mimarisi ile enerji tasarrufu yapan bir yapı olarak tescillenmiş oldu.

Leed Sertifikası nedir?
1998 yılından itibaren verilen Leed sertifikası tüm dünyada en çok bilinen yeşil bina sertifikası olma özelliği taşıyor. Binaların sahip olduğu özelliklere göre LEED AP tarafından yapılan puanlama sonucunda, bina 4 seviyesinden (CERTIFIED, SILVER, GOLD, PLATINUM) birisi ile sertifika alabiliyor. Bu sertifikayı almaya hak kazanan binalar sağlıklı, çevreci ve ekonomik yapılar olarak belirleniyor ve binaların çevre dostu ve yaşanabilir oldukları Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından tescillenmiş oluyor..

Bulvar 216 hakkında
Özak GYO tarafından hayata geçirilen Bulvar 216,dünyanın önde gelen lezzetlerine ev sahipliği yapan bir merkez olarak dikkat çekiyor. European Property Awards ve Sign of City Awards gibi uluslararası gayrimenkul ödüllerine sahip Bulvar 216 Bulvar 216, pek çok gurme yeme içme noktasına ev sahipliği yaparken bu gurme yıldızların yanı sıra günlük ihtiyaçlara çözüm getiren markaları da bünyesinde barındırıyor.

 

Firma Bilgisi: Özak Gyo
Proje Bilgisi: Bulvar 216