Bulvar İstanbul’un mağazaları için geri sayım başladı

Başakşehir’deki lüks proje Bulvar İstanbul’un ticari alanı Bulvar İstanbul Cadde, 29 Kasım’da satışa çıkacak. Caddede 24 mağaza ile site sakinlerine hizmet verecek 1 cafe ve kreş bulunuyor

Bulvar İstanbul’un mağazaları için geri sayım başladı

Bulvar İstanbul Satış Ofisi’nde, 29 Kasım’da yapılacak açık artırmada, 24 mağaza, market, 1 cafe ve kreşin satışı gerçekleşecek. Bulvar İstanbul Cadde, peyzaj alanlarıyla çevrili, ortasında dev şelalelerin aktığı bir konuma sahip. Cadde’de; restoran, cafe, giyim, market, eczane, kuaför, GSM operatörü, büyük mağazacılık gibi çok sayıda alternatif mevcut. Bulvar İstanbul Cadde’de satışa sunulan F1 ve F2 blokların altında yer alan cadde dükkanları, kreş ve cafe’nin teslim tarihi Haziran 2016, rezidansın altında yer alan cadde dükkanlarının ve marketin ise Aralık 2016 olacak. 

‘Yüzde 100 kazandırdı’

Bulvar İstanbul İş Ortaklığı’nın hayata geçirdiği proje, 22 ayda yüzde 97 satış başarısına imza attı. Proje, 2014 yılının ilk altı aylık diliminde ise Emlak Konut projeleri içinde en yüksek satışı yakalamıştı. Bulvar İstanbul İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Aydoğan, projenin bu süre içinde yatırımcısına yaklaşık yüzde 100 kazandırdığını söyledi. Aralık 2013’te ilk lanse edildiğinde metrekaresi 2 bin 100 lira civarında olan projede şu an itibariyle metrekare fiyatları 4 bin 500 liraya ulaşmış durumda.

722 milyon liralık toplam satış taahhütüyle Emlak Konut’ta ihaleyi aldıklarını belirten Bilal Aydoğan, “Bu rakamın 202 milyon lirası Emlak Konut’a arsa payı olarak taahhüt edildi. Şu an toplam satış gelirimiz 820 milyon liraya ulaşmış durumda. Emlak Konut’a arsa payı ise 250 milyon lira olarak gerçekleşti” dedi.

Erken teslim müjdesi verdi

Bulvar İstanbul’un teslimini öne çektiklerinin müjdesini veren Aydoğan, projeyi Mart’ta teslim etmeyi planladıklarını belirtti. 2015 Aralık’ta ise iskan almaya başlayacaklarını söyledi. Bulvar İstanbul’da 37 kattan oluşan bir rezidans kulesinin de olduğunun altını çizen Aydoğan, “Kule bölgenin tek yüksek yapısı olacak. Şu an 26. kattayız. Toplamda 165 rezidans dairemiz var” diye konuştu.

Yeniler geliyor

Yeni projelere de değinen Bilal Aydoğan, Ataşehir’deki ofis projelerinde hafriyat aşamasında olduklarını açıkladı. Sütlüce’deki otel projesinde ise inşaatın devam ettiğini vurguladı.