Burdur hızlı tren projesi 2016'da başlıyor

Ulaştırma Eski Bakanı, Ak Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Burdur hızlı tren projesi için 2016 yılında çalışmalara başlanacağını açıkladı.

Burdur hızlı tren projesi 2016'da başlıyor

AK Parti Burdur İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı, Ak Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Burdur hızlı tren projesi için açıklamalarda bulundu. 

"2016 yılında Eskişehir, Afyon, Isparta, Burdur ve Antalya Hızlı Treni’nin yapımına başlıyoruz" diyen Lütfi Elvan, "2023’ü beklemiyoruz, 2016’da başlıyoruz yapımına, sizlere konforlu seyahat yakışır. Bitmedi.. ne diyoruz biz? 80 yılda yapılandan daha fazlasını 12 yılda yaptık diyoruz dimi, buna muhalefet cevap verebiliyor mu? Ne diyor muhalefet, var mı cevapları..hatta Kılıçdaroğlu’nun bir itirafı var. Ne diyor Kılıçdaroğlu, 12 yıllık süreçte, bizim işte 50 küsur hükümetten daha fazla kaynak kullandığımızı ifade ediyor.. evet.. biz öyle bir iktidarız..biz bununla gurur duyuyoruz. Bu ülkeye yatırım yapıyoruz, istihdam, iş, aş sağlıyoruz.. bakınız..son 5 buçuk 6 yılda 6 milyona yakın istihdam sağladık. İstihdam yaratmada Avrupa’nın en başarılı ülkelerinden biriyiz ve bu süreç inşallah sizin güç ve desteğinizle devam edecek. Efendim biz vatanımızı milletimiz seviyoruz. İşte vatan sevgisi, millet sevgisi yapılan işle ölçülür arkadaşlar..işle..öyle lafla milliyetçilik olmaz. Çıkarısınız dersiniz ki ben milliyetçiyim, ne yaptın bu ülke için sorarım size ne yaptım, bir çivi çaktın mı_ milliyetçilik, iş üretmekle, aş üretme, yatırım yapmakla olur ama bizler Burdur’da hangi partiden olursa olsun, herkesi kucaklayacağız. Otağımıza çağıracağız. Sizler bin yıllık geleneği temsil ediyorsunuz, o bin yıllık geleneği taşıyorsunuz, otağınıza onları da davet edeceğiz, gelin kardeşlerim gelin, bu ülkeyi seviyorsan, bu ülkeye hizmetten yanaysan, sende gel bize katıl sende bizimle beraber rol diyeceğiz. Bizim yapmamız gereken budur, bize yakışan da budur. İnşallah 2023 yılına kadar Burdur’u Antalya’ya, Burdur’u İzmir’e, Burdur’u Afyon’a otoyolla bağlayacağız, otoyolla” diye konuştu.