Burgu Kule Ağa Han'a aday

Dap Z Ofis projesini satışa sunan Dap Yapı, Burgu Kule'yle de Ağa Han ödülüne aday olacak. Proje mimarı Barbaros Sağdıç Emlakwebtv'ye konuştu

28 Eylül 2012 /emlakwebtv / Bülent Yoldaş
İstanbul'da hayata geçirdiği farklı mimariye sahip projelerlerle dikkat çeken Dap Yapı, Maltepe'deki DAP Burgu Kule ile Ağa Han Mimarlik ödülüne aday olamaya hazırlanıyor. Dap Yapı, Dap Dalga projesiyle de kısa bir Süre önce Londra'dan ödülle dönmüştü. Mimari projesi Proje Limited Kurucusu Mimar Barbaros Sağdıç'a ait olan Dap Dalga Projesi, Gayrimenkul'ün Oscarı olarak nitelendirilen International Property Awards Europe -Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri organizasyonunda Yüksek Yapılar kategorisi'nde birincilik oldu. Aynı zamanda Dap Burgu projesinin de mimarı olan Barbaros Sağdıç,  Genel Yayın Koordinatörü Bülent Yoldaş'a Dap Burgu projesiyle de dünyanın en prestijli mimarlık ödüllerinden Ağa Han Mimarlık ödülüne aday olacaklarını açıkladı.

DAP Burgu,22 katlı burgu kulelerden oluşuyorolan kulelerin her katında kulelerin özel mimarisinden dolayı farklı daire planları ve birbirinden farlı metrekarelerde daireler yer alıyor. 36–51 metrekare arasında 22 adet stüdyo, 48 –76 metrekare arasında 178 adet 1+1 ve 84–103 metrekare arasında 46 adet 2+1 olmak üzere toplam 246 rezidans dairenin yer aldığı DAP Burgu, sosyal alanlarıyla da dikkat çekiyor. Su konseptinin yanı sıra 4 mevsim açılır kapanır havuzun yer alacağı projede, kulelerden birinin üzerinde helikopter pisti de bulunacak. Özel bir yönetim şirketi tarafından işletilecek olan DAP Burgu’da daireler ev sahiplerinin oturmadığı dönemlerde kısa ve uzun dönemli kiralanabilecek.

Proje Bilgisi: Burgu Kule