Bursa Gürsu TOKİ Evleri başvuruları 10 Ağustos’ta başlıyor

Bursa Gürsu TOKİ Evleri projesindeki 22 adet konutun başvuru dönemi 10 Ağustos’ta başlıyor. Evler 44 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

Bursa Gürsu TOKİ Evleri başvuruları 10 Ağustos’ta başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca hayata geçirilen Bursa Gürsu TOKİ Evleri’nin başvuru dönemi 10 Ağustos 2015 tarihinde başlayacak. 30 Eylül’e kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın Bursa’daki tüm şubelerine yapılabilecek.

Evlerin 44 bin ile maksimum 70 bin liradan satılacağı projede 180 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 222 liradan başlatılacak.

Bursa Gürsu TOKİ Evleri başvuru şartları ise aşağıda;

Alıcının

a. T.C. vatandaşı olması,

b. Bursa il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Bursa il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

 - Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Firma Bilgisi: Toki