Bursa İnegöl Akhisar TOKİ Evleri başvuruları için geri sayım

Bursa İnegöl Akhisar TOKİ Evleri projesinde 33 adet konutun başvuru dönemi 4 Aralık 2014’te başlıyor.

Bursa İnegöl Akhisar TOKİ Evleri başvuruları için geri sayım

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) inşa ettiği TOKİ Bursa İnegöl Akhisar projesi kapsamında toplam 33 adet konutun başvuru dönemi 4 Aralık 2014 tarihinde başlatılacak. 31 Aralık 2014'e kadar devam edecek Bursa İnegöl Akhisar TOKİ Evleri başvuruları, Halk Bankası'nın yetkili tüm şubelerine yapılabilecek.

Fiyatların 99 bin TL ile 128 bin TL arasında değiştiği evler, 3+1 olarak tasarlandı. Konutların büyüklükleri ise 105.19 metrekare. 108, 120 ve 144 ay vadelerle konut sahibi olunacak projede aylık taksitler de 518 TL'den başlıyor.

TOKİ tarafından yayınlanan Bursa İnegöl Akhisar TOKİ Evleri başvuru şartları aşağıda yer alıyor;

"Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları" şartları kaldırılmıştır."

Peşinatlar ne kadar?

Satılık konutların peşinat tutarları, konut satış bedelinin % 10, 15 veya % 25 tutarında. Peşinatların ödeme tarihleri ise 4 Aralık'ta başlayarak, 31 Aralık'ta son bulacak. Konutun satış bedelinden, peşinat miktarı düşüldükten sonra kalan miktar %10 peşinat bedeli için 108 ay, %15 peşinat bedeli için 120 ay ve %25 peşinat bedeli için 144 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecek. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı dikkate alınarak artırılacak. İlk taksit ödeme tarihi Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2015 tarihinden itibaren başlatılacak.

Firma Bilgisi: Toki