Bursa İstanbul deniz uçağı seferleri 28 Temmuz’da başlıyor

Bursa ile İstanbul arasını yarım saatte kat eden Bursa İstanbul deniz uçağı seferlerinin 28 Temmuz 2015 tarihinde başlatılmasına karar verildi.

Bursa İstanbul deniz uçağı seferleri 28 Temmuz’da başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bursa İstanbul deniz uçağı seferleri yeniden başlayacak. İki şehir arasındaki ulaşım süresini yarım saate düşüren seferlerin ilki 28 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.   

Burulaş Havacılık’ın yeniden başlatacağı Bursa İstanbul deniz uçağı seferleri hakkında Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy açıklama yaptı. Bursa-İstanbul arası ulaşımı yaklaşık yarım saate düşürmesi nedeniyle yolcuların büyük ilgisiyle karşılandığını belirten Levent Fidansoy, “Deniz Uçağı, hafta içi üç karşılıklı olmak üzere toplam 6 sefer, hafta sonu iki karşılıklı toplamda ise dört seferle gökyüzünde Gemlik-Haliç arası ulaşımı sağlamaya kaldığı yerden devam edecek. İstanbul-Bursa arası ulaşımı kısaltmasının yanında Deniz Uçağı, gökyüzünde süzülerek sunduğu seyir keyfiyle de yolcuların vazgeçilmez ulaşım alternatifi” diye konuştu.  

Bursa İstanbul deniz uçağı seferleri 28 Temmuz’da başlıyor

Deniz uçağı nedir?

Suda iniş ve kalkış yapabilen bir hava taşıtı olan deniz uçaklarının Türkiye’deki macerası 1914’lü yıllara dayanıyor. O yıllarda ilk olarak askeri alanda kullanılmıştı. Deniz uçağıyla ilk tarifeli uçuş ise İstanbul Alaçatı arasında Haziran 2012’de gerçekleştirilmişti.