Bursa Keles TOKİ Evleri 27 Temmuz’da satışta

Bursa Keles TOKİ Evleri projesindeki 80 konut, 27 Temmuz 2015 tarihinde satışa çıkacak. Başvuru döneminin 28 Ağustos’a kadar devam edeceği projede fiyatlar ise 95 bin liradan başlayacak.

Bursa Keles TOKİ Evleri 27 Temmuz’da satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)ve Bursa Keles Belediyesi tarafından hayata geçirilen Bursa Keles TOKİ Evleri projesi kapsamında toplam 80 adet konutun başvuru süreci 27 Temmuz 2015 itibariyle başlayacak. 28 Ağustos’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Bursa Keles Şubesi’ne yapılacak.

2+1 ve 3+1 tipinde konutların satılacağı projede evlerin fiyatları ise 95 bin liradan başlayacak, 141 bin liraya kadar yükselecek. Tabii bu fiyatlar tahmini. Belediyece yeterli talep sağlandığı takdirde, yapılan ihale sonucunda ihale bedeline göre her bir konut için ayrı ayrı hesaplanarak belirlenecek şerefiyeli konut satış fiyatları belediyeye bildirilerek, bu fiyatlar üzerinden hak sahipleri ile gayrimenkul satış sözleşmesi imzalanacak.

Başvuru bedelleri ne kadar?

Bursa Keles TOKİ Evleri’ne başvuru yapacaklardan alınacak bedeller de belirlendi. Buna göre alt gelir grubu B1 ve F1 tipi 2+1 daireler için 4 bin lira, K2 tipi 3+1 daireler için ise 6 bin liralık başvuru bedelleri yatırılacak. Peşinatlar içinde, alt gelir grubu için konut bedelinin yüzde 12’si, 3+1 tipi evlerde de konut bedelinin yüzde 15’i peşinat olarak verilecek. 

Firma Bilgisi: Toki