Bursa Nilüfer'de gayrimenkul fiyatları yükselişini sürdürüyor

Bursa'nın Nilüfer ilçesi Lefkoşe Caddesi'nde gayrimenkul piyasası, ilçenin İzmir Yolu'na bağlanmasıyla birlikte canlanma eğilimi gösterdi

Bursa Nilüfer'de gayrimenkul fiyatları yükselişini sürdürüyor

 Bursa'nın Nilüfer ilçesinin en işlek lokasyonlarından biri olan Lefkoşe Caddesi'nde gayrimenkul piyasası, son dönemde ani bir canlanma yaşıyor. EVA Gayrimenkul taarfından yürütülen araştırmaya göre, bu canlanmanın nedeni, Lefkoşe Caddesi'nin İzmir Yolu'na bağlanması... EVA Gayrimenkul Lisanslı Değerleme Uzmanı Şeyma Şehirli, bölgedeki boş arazilerin yaygınlığının yatırım açısından önemli avantajla içeridiğini belirterek, ilçenin kozmopolit bir gelişim sergilediğine vurgu yaptı. 

Konutlarda metrekare ortalaması: 2 bin 500-3 bin 500
EVA Gayrimenkul tarafından yürütülen araştırmaya göre, 3+1 ve 1+1 tipi konutların yaygın biçimde tercih edildiği Caddede, özellikle İzmir Yolu'na yakın bölgelerde home ofis için uygun dairelerin Uludağ'a yakın kısımlarda ise büyük kullanımlı daireler tercih ediliyor. Bölgede konut metrekare ortalaması 2.500-3.500 TL düzeyinde seyrediyor

Markalı projelerde 4 bin-6 bin 500 aralığı
Arap yatırımcıların bölgede markalı konut segmentine gösterdikleri ilginin de artış kaydettiğini dile getiren Şehirli, Lefkoşe Caddesi çevresindeki projelerdeki fiyatların değişkenlik gösterdiğini, birim metrekare satış fiyatlarının en yüksek olduğu Prestij Park Evleri ve yapımı devam eden Bursa Marka projesinde 4.000-6.500 TL/m²’ye ulaştığını vurguladı. 

Ofislerde metrekare satış değeri 4.000-7.000 TL
Lefkoşe Caddesi çevresinde asansörlü, güvenlikli ve otoparklı ofislerde satış fiyatlarının konum, manzara, bina yaşı ve malzeme kalitesine bağlı olarak 4.000 - 7.000 TL/m² seviyelerinde olduğu belirten Şehirli, bölgede otel sektörünün de ciddi bir gelişim içinde olduğunu ifade etti. Bölgenin deniz ve hava ulaşımına yakınlığının yanı sıra Tüyap ve Buttim gibi merkezlere kolay ulaşılabilirliği nedeniyle otel yatırımcılarına cazip geldiğini kaydeden Şehirli, konaklama sektöründe halihazırda Gold Majesty, Crown Plaza ve Sheraton Bursa otellerinin yer aldığını belirtiyor. Şehirli, doluluk oranı %60-70 aralığında olan üç otelin 450-500 oda kapasiteli olduğunu ve oda fiyatlarının 350-500 TL aralığında seyrettiğini dile getirdi.