Bursa Uludağ teleferik hattı faaliyete geçti! Ücret için tıklayın

Bursa Uludağ teleferik hattının ikinci etabı 29 Aralık 2014 yani bugün hizmete giriyor. Teleferik hattında ücret tarifesi nasıl olacak? Yanıtı için haberimizi okuyun.

Bursa Uludağ teleferik hattı faaliyete geçti! Ücret için tıklayın

Bursa Büyükşehir Belediyesi, özel sektör işbirliği ve yatırımıyla hayata geçirilen Bursa Uludağ teleferik hattının ilk etabı Haziran ayında açılmıştı. Teferrüç-Kadıyayla-Sarıalan arasında düzenlenen seferler, 72 vagonla yürütülmeye başlanmıştı.
Şimdi ise hattın ikinci etabı hizmete giriyor. 29 Aralık 2014 tarihinde yani bugün faaliyete geçecek hat ile, Uludağ ve kent merkezi arasındaki ulaşım teleferikle sağlanacak.

Bursa Uludağ teleferik hattı ikinci etabı sayesinde Teferrüç ile oteller bölgesi olarak bilinen alan arasında ulaşım 22 dakikaya düşecek. 8.84 kilometrelik uzunluğuyla dünyanın en uzun teleferik hatlarından biri olan Bursa Uludağ teleferik hattı ücretleri ise BUKART'la 20 TL olarak belirlendi.

İndirimde var
65 yaş üzeri ve öğrencilere yüzde 50 indirimli hizmet verecek hatta, yanlarında yetişkinler olması şartıyla 0-6 yaş arası çocuklardan ise ücret alınmayacak. Teleferikle yolculuk, raylı sistem, otobüs ve tramvay hatları ile Bursa Kent Müzesi ve Hayvanat Bahçesi'ne girişlerdeki gibi, elektronik ücret toplama sistemine enterge edildi. Bursa'nın elektronik ücret toplama sistemini işleten E-Kent, para yüklemeli Akıllı BuKart'ın yeni teleferikte de kullanılmasını sağlayacak.