Bursalı gazetecilerin evleri Bursa mimarisinde olacak

Bursa Gazeteciler Cemiyeti ile TOKİ işbirliği sayesinde 452 Bursalı gazeteci ev sahibi olacak. Konutlar, şehrin mimarisine uygun olarak inşa edilecek

Bursalı gazetecilerin evleri Bursa mimarisinde olacak

21 Haziran 2014/ Emlakwebtv
Bursalı gazetecilerin ev hayali sonunda gerçek oluyor. Bursa Gazeteciler Cemiyeti ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) arasında yapılan işbirliği sonucu 452 Bursalı gazeteci konut almak için müracaat etti. Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, "Konutların klasik TOKİ modeli dışında Bursa yöresel mimarisine uygun yapılacak olması meslektaşlarımızın mutluluğunu artırdı" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Gazeteciler Cemiyeti'nin başarılı gazeteciler ödül töreninde müjdeyi verdi. Bursa’da görev yapan gazetecilerin ev sahibi olması amacıyla Nuri Kolaylı’nın yoğun çaba harcadığını ifade eden Başbakan Yardımcısı Arınç, “Nuri Kolaylı’yı kutluyorum. Çok önemli bir işe başarıyla imza atıyor. Bursa’daki gazeteci dostlarımıza 452 daire yapımında Kolaylı’nın gayretleri sayesinde son aşamaya gelindi. İnşallah 2016 yılının Nisan ayında evlerinize çok uygun koşullarda sahip olacaksınız, şimdiden hayırlı olsun diyorum” dedi.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı da uygulama projesinin hazır olduğunu ihalenin Ağustos ayında yapılacağını, 2 aylık süreç sonunda Eylül ayında yer teslimi olacağını kaydederek, "Nisan 2016’da teslimat yapılacak. TOKİ, projede Bursa yöresel mimarisine uygun olarak farklılık meydana getirecek. Bu konuda cemiyetimiz ile TOKİ işbirliği yapacak. Yani meslektaşlarımızın konutları klasik TOKİ modeli dışında olacak. Bu konuda katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Bursalı gazeteciler 2+1 dairelere 93 bin TL, 3+1 dairelere de 132 bin TL’ye 120 ve 180 ay taksitle sahip olacaklar.