Butik oteller Hollanda yolcusu

Özel Belgeli Özel Nitelikli Turistik ve Butik Otelciler Birliği Derneği (ÖZBİ), Hollanda'nın Utrecht şehrinde yapılacak Vakantiebeurs Turizm Fuarı'na katılıyor.

Butik oteller Hollanda yolcusu

Özel Belgeli Özel Nitelikli Turistik ve Butik Otelciler Birliği Derneği (ÖZBİ), Hollanda'nın Utrecht şehrinde yapılacak Vakantiebeurs Turizm Fuarı'na katılıyor. 13-18 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar için hazırlıklarını tamamlayan ÖZBİ, özel standında üyelerini tanıtma fırsatı yakalayacak. Dünyanın çok sayıda ülkesinden 1.400'ün üzerinde katılımcının dahil olacağı fuarda ÖZBİ Kataloğu da ziyaretçilere ücretsiz olarak tağıtılacak. 

Amsterdam

Hollanda ülkemiz için önemli bir pazar
Türkiye'nin 37 katılımcı ile iştirak edeceği Hollanda Turizm Fuarı'nın bu yılki onur konuğu ise Almanya olacak.  Bu renkli fuara her yıl düzenli bir şekilde katıldıklarını belirten ÖZBİ Genel Başkanı Ufuk Arslan, Hollanda'nın turizm pastasındaki yerinin sürekli arttığını söyledi. Dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip Hollanda'nın, ülkemiz için önemli bir pazar olduğunu vurgulayan ÖZBİ Genel Başkanı Arslan, "Hollandalılar tatil alışkanlığı olan bir millet ama Türk turizminin Hollanda pazarını yeteri kadar kavrayamadığını düşünüyorum" dedi.

Amsterdam, Hollanda'nın gözdesi
Utrech ve Amsterdam'ın turistik yapısı hakkında da bilgi veren Arslan, özellikle turizmciler için önemli bir gözlem sahası olan bu iki şehirde tarihi bina ve eserlerin oldukça iyi korunduğuna dikkat çekti. Hollandalıların özellikle Amsterdam'a gözü gibi baktıklarını belirten Arslan: 'Tarihi eserler, binalar iyi korunuyor. Yaklaşık 1 milyon nüfusa sahip şehre Hollanda içinde bir aile keyfine göre gidip yerleşemez. Belediyeden onay alması gerekiyor. Belediyede 'kaynaklarımız bu nüfusa göre yeterli, bundan dolayı Amsterdam'a yerleşemezsiniz' cevabı verebiliyor. Bir şehir ancak bu şekilde korunur.' şeklinde konuştu.