Buyaka’nın tercihi İsta oldu

Buyaka, ısınma sistemlerinde enerji verimliliği şirketi Alman İsta’yı tercih ediyor

Buyaka’nın tercihi İsta oldu

26 Şubat 2014 / emlakwebtv
Alman İsta, Türkiye’nin en prestijli emlak projelerinin ısınma sistemlerinde aranılan marka oldu. İstanbul’un sayılı ofis, alışveriş merkezi ve rezidans projelerinden Buyaka da, yakıt giderlerinde ortalama yüzde 40’a varan tasarruf sağlayan ısı sayaçlarını tercih etti.

Buyaka’da konum
Buyaka’nın 21 katlık üç kulesinin ikisi ofis, biri de rezidans olarak kullanılıyor. Ofis kulelerinin her birinde yaklaşık 5 bin kişi çalışıyor. Rezidans boydan boya cam dekorasyonu ile Marmara Denizi’nden Boğaz’a, Riva Ormanı’ndan Karadeniz’e kadar uzanan manzarası ile huzur veriyor. Buyaka’da hem alışveriş merkezi ve ofisleri hem de rezidans sakinlerinin ısı ve su paylaşımlarını ista tarafından sağlanmaktadır.

“Türkiye pazarına girmesinden bu yana sektörün en belirleyici şirketlerinden biri oldu”
110 yıllık köklü bir geçmişe sahip ista, merkezi sistemle ısınan binalarda her dairenin ısındığı kadar ödemesine olanak veren ısı sayacı sisteminin Türkiye’de yerleşmesindeki katkısıyla da öne çıkıyor. İsta’nın Türkiye Satış Koordinatörü Mustafa Bekir Akdoğan, sunduğu çalışma ve yaşam konforuyla İstanbul’un sayılı projelerinden biri olan Buyaka’da ista ısı sayaçlarının tercih edilmesinden memnuniyet duyduklarını belirterek şunları söyledi: “Köklü geçmişi ve enerji verimliliğindeki lider rolü ile ista, Türkiye pazarına girmesinden bu yana sektörün en belirleyici şirketlerinden biri oldu. Enerji verimliliği bilincinin yerleşmesi ve tasarruf konusunda daha büyük adımlar atılmasına yönelik çalışmalarımız da devam edecek.”