Buyaka'nın 2015 hedefi: 400 milyon ciro

Alışveriş merkezinin yanı sıra ofis ve rezidans bloklarını da bünyesinde barındıran ve karma bir proje olarak hizmet veren Buyaka projesi, 2015 yılında 400 milyon TL ciro hedeflediğini açıkladı.​

Buyaka'nın 2015 hedefi: 400 milyon ciro

Alışveriş merkezinin yanı sıra ofis ve rezidans bloklarını da bünyesinde barındıran ve karma bir proje olarak hizmet veren Buyaka projesi, 2015 yılında  400 milyon TL ciro hedeflediğini açıkladı.

350 milyon dolarlık yatırım
350 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen Buyaka projesinin 2014 yılında hedeflerini aştığını söyleyen Buyaka Alışveriş Merkezi Müdürü Leyla Özdemir,

“Alışveriş merkezi faaliyetlerimize her yıl artan bir ivmeyle devam ediyoruz. Her yıl daha da artan aylık ortalama 670 bin ziyaretçi ağırlıyoruz. 2014 yılında hedefimiz olan 360 milyon TL ciro ve yıllık 9 milyon ziyaretçi sayısını yakaladık. Dolayısıyla cirosal anlamda da, kapı girişlerinde de hedeflerimize ulaştık. 2015 yılsonu hedefimizi ise yıllık 9.5 milyon ziyaretçi sayısına ve yıllık 400 milyon TL ciroya ulaşmak olarak belirledik” diye konuştu. 

6 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak
Henkel, Anadolu Holding, Efes Pilsen, Bank of Tokyo, Sephora, Netaş, Lanxess (Bayer), Coca-Cola Şişe ve Volvo Truck gibi pek çok önemli markaya ev sahipliği yaptıklarını anlatan Leyla Özdemir, “Alışveriş merkezimiz 1.500 kişiye istihdam sağlıyor. 5 bin kişiye istihdam sağlayacak kulelerin tam faaliyete geçmesiyle de toplam 6 bin 500 kişi istihdam edilmiş olacak” dedi. Buyaka Alışveriş Merkezi, 31 bin metrekarelik kiralanabilir alışveriş merkezi alanı ile 110 bin metrekarelik inşaat alanı üzerine kurulan ve 156 mağazadan oluşuyor. Buyaka, iş ve yerleşim alanlarına ev sahipliği yapan Ümraniye Tepeüstü’nde konumlanıyor. Buyaka Gayrimenkul tarafından geliştirilen proje, lokasyonu, marka karması, modern mimari yaklaşımı ve 3 bin kişiyi ağırlayabilen kafe-restoran alanları ile Anadolu yakasının prestijli alışveriş merkezlerinden olma özelliğini taşıyor.