Büyükçekmece Aqua Marine kapanıyor

1999 yılından bu yana hizmet veren Büyükçekmece Aqua Marine kapatılarak yerine vatandaşların 4 mevsim kullanabileceği yeni bir proje yapılacak

Büyükçekmece Aqua Marine kapanıyor

1999 yılından bu yana hizmet veren Büyükçekmece Aqua Marine kapatılarak yerine vatandaşların 4 mevsim kullanabileceği yeni bir proje yapılacak. 

Yıl sonunda kapatılacak olan Aqua Marine 17 yıldır hizmet veriyor. Kapatıldıktan sonra yerine yatlimanı, marina, otel, turizm alanı ve 4 mevsim kullanılabilecek bir proje yapılacak. 

1999 yılında 25 yıllığına işletmeye verilen Büyükçekmece Aqua Marine, 2013 yılında encümen kararıyla Beşiktaş Spor Kulübü eski başkanı Serdar Bilgili'ye ait şirkete satılmıştı. 

Aqua Marine Su Oyunları Merkezi'nin kendisini yenilemediğini ve artık Büyükçekmece'ye yakışmadığını söyleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, ''Bu alana özel bir proje geliyor. Büyükçekmece'ye yakışır, bir tarafta yatlimanı, marina, otel, turizm alanı ve vatandaşların yaz kış gece gündüz kullanacakları modern proje yapacağız" diye konuştu. 

Aqua Marine işletmecilerinden Ömer Çamkaya ise sözleşmelerinin 2023 yılında sona ereceğini belirterek, projenin onaylı olduğunu, ellerinde sözleşme olduğunu ve mağduriyetleri giderilmeden bir yere gitmeyeceklerini söyledi. 

Büyükçekmece Aqua Marine kapanıyor

Büyükçekmece Aqua Marine nerede? 

İstanbul Büyükçekmece'de yer alan Aqua Marine'e gitmek için metrobüs ile Tüyap durağında indikten sonra oradan Aqua Marine servislerini kullanabilirsiniz. 

Aqua Marine fiyatları

Hafta İçi:

Bay: 45 TL.

Bayan: 30 TL.

5-12 yaş arası çocuk: 20 TL.

0-4 yaş arası çocuk: Ücretsizdir.

Hafta Sonu:

Bay: 45 TL. – Pazar Günü: 55

Bayan: 30 TL.

5-12 yaş arası çocuk: 20 TL.

0-4 yaş arası çocuk: Ücretsizdir.