Büyükçekmece Göl Vadisi'ne Arap ilgisi

Büyükçekmece Göl Vadisi'nde hayata geçirilen GölMahal projesine Körfez yatırımcısı büyük ilgi gösteriyor. Projenin yüzde 30-35'lik kısmı yabancılara satıldı

Büyükçekmece Göl Vadisi'ne Arap ilgisi

Yalçınlar Group tarafından Büyükçekmece'de hayata geçirilen GölMahal projesinde yüzde 30'luk kısmı yabancı alıcılara satıldı. Yabancıların Göl Vadisi'ne ilgisi diğer projelerde de devam ediyor. Batı Mahal projesinde yabancıya satış yüzde 10'lar düzeyinde seyrederken, Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, İstanbul'un en büyük lüks villa kenti olma yolundaki yolculuğunda bölgenin yüzde 30-35'lik yabancıya satış rakamına ulaştığını söyledi. 

Büyükçekmece Göl Vadisi'ne Arap ilgisi

Körfez yatırımcısından Göl Vadisi'ne büyük ilgi
Özellikle Suudi Arap yatırımcılarla yaptıkları görüşmelerden Körfez bölgesi yatırımcısının ilgisinin Boğaz, AVM, restoran ve eğlence yerlerinden kaynaklandığını öğrendiklerini açıklayan Yalçın, bir diğer ilgi nedeninin de coğrafi yakınlık olduğunu söyledi. Yalçın:

Büyükçekmece Göl Vadisi'ne Arap ilgisi

"Aile üyeleriyle seyahat eden Suudiler otelde kalmak yerine kendi evlerinde konaklamayı tercih ediyorlar. Özellikle lüks villaları tercih eden Suudi Arapların, İstanbul'un en büyük villa kenti olma yolunda ilerleyen Büyükçekmece Göl Vadisi'ne sakinliği, şehre yakınlığı ve göl manzarasından dolayı özel bir ilgi göterdiğini görüyoruz..." dedi. 

Büyükçekmece Göl Vadisi'ne Arap ilgisi

Bahçeli lüks villalar
Büyükçekmece Göl Vadisi hava konumuyla koruma altında bulunuyor. Bölgede 2 bin ila 2 bin 500 metrekarelik arsaya en fazla bir villa yapılabildiği ve villa arsasının da yüzde 80'inin yeşil alandan oluştuğunu belirten Yalçın, villa sahiplerine de çok sayıda ağaç dikme firsatı sunulduğunu söyledi. Yalçınlar Group tarafından hayata geçirilen GölMahal projesinin özel ve çevreci bir proje olma özelliği taşıdığını da belirten Yalçın:

"Projenin yüzde 40'ına Arap yatırımcı ilgi gösterdi. Bu oran Batı Mahal projesinde yüzde 10'lar düzeyinde." dedi.

Firma Bilgisi: Yalçınlar Group
Proje Bilgisi: Gölmahal