Büyükçekmece Gölü kıyısında her villaya 2.5 dönüm arsa

Büyükçekmece Gölü kıyısında yapımı devam eden GölMahal Villaları’nda villa sahipleri, 2,5 dönüm arsa üzerinde müstakil hayat yaşama imkanına sahip oluyor

Büyükçekmece Gölü kıyısında her villaya 2.5 dönüm arsa

15 Nisan 2013 / emlakwebtv
Yalçınlar Group tarafından Büyükçekmece Gölü kıyısında yapımına devam edilen Yaklaşık 94 dönüm alanda 38 villanın yer aldığı GölMahal’de, villa sahiplerinin 2,5 dönüm arsa hakkı bulunuyor. Geniş alanlarda gerçek müstakil hayat imkanı sunan projede villa sahipleri aynı zamanda, sosyal tesis ve marketten de 1/38 hisse sahibi oluyor. İlk etabında yaşamın 2013 Temmuz’da başlayacağı Gölmahal Villaları’nda, fiyatlar villaların şerefiyesine göre 1.295.000 $’dan başlıyor.

Türkiye’de pek çok ilke imza atan GölMahal Villaları
Türkiye’de pek çok ilke imza atan GölMahal Villaları, standart binalara göre %20 ile %50 gibi ciddi oranlarda enerji tasarrufu sağlıyor. Büyükçekmece gölü etrafında yapımı devam eden GölMahal Villaları, sitede kurulan güneş enerji panelleri ile kendi elektriğini kendisi üretiyor. Bu elektrik sosyal tesis ve ortak alan aydınlatmalarında kullanılıyor. Villa çatılarında bulunan güneş panelleri ile sıcak su ihtiyacı sağlanıyor. Özel tasarımlı çatılardan gelen yağmur suları arıtılarak geri dönüşümü sağlanan sular, yeniden kullanıma veriliyor. 

Doğalgaz kullanılmayan GölMahal’de ısınma, ısı pompası ile sağlanıyor. Dolayısıyla çevreye karbon salımı yapılmıyor ve çevre kirliliği yaratılmıyor. Isı pompası yazın da villalarda serinletmeyi sağlıyor. GölMahal’de ayrıca, merkezi klima ve fan coil sistemi de yer alıyor. Evdeki çatıdan bodruma kadar inen iç bahçe ile tüm evde maksimum gün ışığından faydalanılabilen villalarda, ses ve ısı yalıtımı, çatı ve temel izolasyonuna da son derece dikkat ediliyor.

Dört mevsim yaşanılabilen GölMahal Villaları
Dört mevsim yaşanılabilen villalar, büyük bahçeleri ve her eve ait müstakil havuzları ile sakinlerine konforlu bir yaşam sunarken, göl manzaralı muhteşem konumları ve farklı mimarileriyle de dikkat çekiyor. Türkiye’nin ödüllü mimarları Dara Kırmızıtoprak ve Gökhan Avcıoğlu tarafından titizlikle tasarlanan GölMahal Villaları, doğaya saygılı duruşu ile de fark yaratıyor. Akıllı ev otomasyon sistemine sahip olan villalar, sahiplerine yaşamı kolaylaştırıcı birçok detay ve konfor sunuyor.

Sahip olduğu özelliklerle ayrıcalıklı ve heyecan dolu bir yaşamın kapısını açan GölMahal Villaları’nda 10.000 metrekarelik ortak kullanım alanında tenis kortları,  açık-kapalı yüzme havuzları, Türk hamamı sauna, buhar banyosu, fıtness salonu, oyun parkı, restoran ve kafesi bulunan bir de sosyal tesis yer alıyor. Ayrıca, 4.000 metrekarelik alanda içinde çocuk parkı bulunan rekreasyon alanı, site ortasında gölet, jeneratör, su deposu, paratonerler, artezyen kaynağı ve yangın hidrantları da bulunuyor.

Gölmahal villaları hakkında detaylı bilgi için www.golmahal.com