Büyükçekmece-Mudanya feribot hattında geri sayım

İstanbul'un Büyükçekmece ile Bursa'nın Mudanya ilçeleri arasındaki feribot hattı için çalışmalar tamamlandı

Büyükçekmece-Mudanya feribot hattında geri sayım

Bursa-Mudanya ile İstanbul-Büyükçekmece ilçeleri arasında çalışacak feribot hattı çalışmaları yakın bir zamanda sonlanacak. Büyükçekmece Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, seferlerin Büyükçekmece Mimarsinan İskelesi ile Bursa-Mudanya arasında faaliyet göstereceği, tarih ve sefer bilgilerinin de Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Büyükçekmece  Belediyesi arasında imzalanacak olan protokol ile belirleneceği vurgulandı. 

Büyükçekmece Belediyesi açıkladı
Büyükçekmece Belediye'sinden  yapılan yazılı açıklamada, Büyükçekmece ile Mudanya arasında faaliyet gösterecek feribot hattı için belediye meclisinden yetki alındı. Açıklamada Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün girişimleri sonucunda meclisin Ekim ayı 1. oturum toplantısında, projeyle ilgili olarak meclisin huzuruna çıktığı  ve Mimar Sinan İskelesi ile Bursa Mudanya ilçesi arasında faaliyet gösterecek feribot hattına yönelik çalışmaların büyük oranda tamamlandığını belirttiği vurgulandı. Akgün, Büyükçekmece Belediyesi ile protokol imzalama aşamasına geldiklerinin de altını çizdi. 

Seferler ne zaman başlayacak?
Mudanya-Büyükçekmece arasındaki feribot seferlerinin ne zaman başlayacağı, günde kaç sefer yapılacağı ve günlük yolcu taşıma kapasitesi gibi teknik bilgiler hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak yaygın görüş, başlagıçta  günde karşılıklı 1'er seferin yapılacağı yönünde. Büyükçekmece Belediyesi'nin ise feribot iskelesiyle yaşam alanları arasında trafik sıkışıklığına yer vermeyecek önlemlerinin ardından seferlerin kademeli olarak artırılması planlanıyor.