Büyükçekmece’ye 220 milyon TL’lik yatırım yapıyor

Demir İnşaat, yeni projesi Demir La Vida’yı görücüye çıkardı. Büyükçekmece’de hayata geçirilen projede konut fiyatları 183 bin TL’den başlangıç gösteriyor

Büyükçekmece’ye 220 milyon TL’lik yatırım yapıyor

30 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

Demir İnşaat, yeni projesi Demir La Vida’yı son dönemde yıldızı parlayan Büyükçekmece’de hayata geçiriyor. Büyükçekmece Gölü ile Marmara Denizi’ne karşı, açık manzarası ile dikkat çeken Demir La Vida, bölgeyi Akıllı Ev Teknolojisi ile inşa ediliyor. 220 milyon TL’lik yatırım değerine sahip proje, 6 blokta 449 konut ve 39 ticari üniteden oluşuyor.

Yeni projenin tanıtım toplantısında konuşan Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, ”Demir İnşaat projeleri bugüne kadar hem yaşayanlara hem yatırımcılara kazandırdı. Yeni projemiz Demir La Vida da bu geleneği bozmayacaktır” dedi. Hamit Demir, kuzeye doğru büyüyen İstanbul’da Büyükçekmece’nin yeni gelişen yatırım bölgelerinden biri olduğunu, iddialı ulaşım projesi Kuzey Marmara Otoyolu’nun güzergahında bulunması nedeniyle de son dönemde gayrimenkul yatırımcılarının takibine girdiğini söyledi. Kazandıran projeler yapma iddiasıyla lokasyon seçiminde özenli davrandıklarını, bu çerçevede yeni projeleri Demir La Vida için Büyükçekmece’yi seçtiklerini açıkladı. Demir, “Demir La Vida, sadece yatırımcılara yönelik bir proje değil. Bu projeyle yeni, akıllı ve konforlu bir yaşamın kapısını aralıyoruz” dedi.

42 bin metrekareyi aşan arsa üzerinde, 110 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Demir La Vida’nın 62 bin 410 metrekare satılabilir konut alanı, 19 bin 500 metrekare satılabilir ticari alanı bulunduğunu ifade eden Hamit Demir, “550 adedi kapalı olmak üzere toplam 730 araçlık otopark alanına sahip Demir La Vida Projesinde büyüklükleri 61 ile 500 metrekare arasında değişen 449 adet konut yer alıyor” dedi.

İspanyolca ‘hayat’ anlamına gelen “La Vida”dan ismini alan projede, yüzme havuzları, yürüyüş yolları, ve geniş sosyal alanları sunuluyor. Demir La Vida Projesi’nde hayata geçirilecek Akıllı Ev Sistemi’nde ise daire sahiplerinin günlük yaşamlarını kolaylaştıracak her türlü teknolojik olanak kullanıldı. Bu sisteme sahip telefon ve tablet bilgisayarlardan, evde bulunan lamba, ocak, fırın, perde, kapı, ısıtma ve soğutma sistemlerinin kontrolünü tek bir tuşla sağlanabiliyor. Demir La Vida’da yaşayanlar evlerinden otoparktaki araçlarını, parkta veya havuzda oynayan çocuklarını takip etme olanağını da bululuyor.

Metrekaresi 3 bin 500 TL

 1+1 daire tipinden 4,5 +1’e kadar farklı ihtiyaçlara yanıt veren konut seçenekleri sunan Demir La Vida Projesi ticari üniteleriyle de akıllı bir yatırım fırsatı sunmayı hedefliyor. Projede ayrıca büyüklükleri 90 ile 630 metrekare arasında bulunan 39 adet de ticari ünite satışa çıkacak. Yapımına Nisan 2014 tarihinde başlanan proje 2016 yılında tamamlanacak. Demir La Vida’da ortalama metrekare fiyatları 3 bin 500 TL , konut fiyatları ise 183 bin TL’den başlıyor.

2 yeni proje daha yolda

Hamit Demir, yeni projeleri hakkında bilgi verdi. İzmir Gaziemir’deki projenin plan proje çalışmalarının bittiğini açıklayan Demir, bu projenin Eylül ayında lansmanının yapılacağını belirtti. Gaziosmanpaşa Sultangazi’de 55 dönüm dönüşüm arazisi üzerindeki projenin de Ekim ayında vitrine çıkartılacağını kaydeden Demir, bu projede yaklaşık 1200 konut ve ticari birim bulunacağını ve projenin 10-11 katlı binalardan oluşacağını açıkladı. Hamit Demir ayrıca İstanbul Maltepe’de de yeni bir araziyle ilgilendiklerini söyledi.