Büyükyalı projesi bağımsız birim sayısında revizyon

Özak GYO-Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat İş Ortaklığı tarafından Emlak Konut'un Kazlıçeşme arazisine inşa edilecek Büyükyalı projesinde 1.393 adetlik bağımsız birim sayısında revizyona gidildi. Revizyon ile birlikte projedeki bağımsız birim sayısı 1.422'ye yükseldi

Büyükyalı projesi bağımsız birim sayısında revizyon

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat İş Ortaklığı tarafından İstanbul Kazlıçeşme'ye inşa edilecek Büyükyalı projesinin yapı ruhsatları alındı.  

Emlak Konut'tan KAP'a açıklama
Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, şirket projelerinden İstanbul Zeytinburnu Kazlıçeşme Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı işi kapsamında inşa edilecek Büyükyalı Projesi'ne ait yapı ruhsatları alındı. 

Büyükyalı projesinde revizyon
KAP'a yaptığı açıklamada projenin 774 ada 69 parselde yer alan 799 konut ve 18 ticari ünite ile 774 ada 73 parselde bulunan 1 adet otel, 235 adet apart otel ve 340 adet ticari üniteden oluşan toplam 1.393 adetlik bağımsız bölüm için 25 Ocak'ta alınan yapı ruhsatlarında revizyona gidildiği belirtildi. Bu kapsamda 774 ada 73 parselde bulunan B, D, F Bloklarındaki 18 adet apart otel sayısının 22'ye, 26 adet olan ticari birim sayısının ise 41 adede çıkarılması kararına varıldı.

Büyükyalı projesi bağımsız birim sayısında revizyon

Büyükyalı projesinin detaylarına ulaşmak için tıklayın...

Diğer taraftan 774 ada 69 parsel D bloktaki 74 adet konut sayısının da 84'e çıkarılmasına karar verildi.

Revizyona uygun yapı ruhsatları alındı
Emlak Konut GYO tarafından KAP'a yapılan açıklamada söz konusu rakamlar üzerinden yeni ruhsatların 18.03.2016 tarihinde alındığı vurgulanarak: "Proje kapsamında toplam bağımsız bölüm sayısı 1.422 adet olmuştur."