Cadde 1453'e yatırımcı ilgisi sürüyor

Ağaoğlu imzasıyla Maslak'ta inşa edilen Maslak 1453 projesindeki dükkan ve mağazalara yatırımcının yoğun ilgisi sürüyor. Cadde 1453'te 2018 yılı sonuna kadar doluluk oranlarının yüzde 90'a ulaşması bekleniyor

Cadde 1453'e yatırımcı ilgisi sürüyor

Ağaoğlu Şirketler Grubu imzasıyla Maslak'ta 2 milyon metrekarelik inşaat alanı ile inşası gerçekleştirilen Maslak 1453 Projesinin, cadde etabı da yoğun ilgi görüyor. Yatırımcıların kiralık mağaza ve dükkanlara yoğun ilgisi sürerken, 2018 yılı sonuna kadar Cadde 1453'te doluluk oranlarının yüzde 90'a ulaşması bekleniyor. 240 mağazanın kiralama sürecinin sürdüğü merkezde, önümüzdeki 3 ay içinde de 20 marka ile daha anlaşma sağlanması bekleniyor. 

Kiralamalarda yüzde 20 seviyesine ulaşıldı

Avrupa'nın en büyük karma yaşam projesi olma özelliğini taşıyan Maslak 1453'ün cadde etabına gösterilen ilgi her geçen gün büyüyor. Bugüne dek kiralamalırn yüzde 20'lik kısmının tamamlandığı Cadde 1453'te doluluk oranlarının bir yıl içinde yüzde 80'lere ulaşması bekleniyor. Cadde, geleneksel alışveriş merkezlerinde yer alan markaların yanı sıra, yerel caddelerde ün yapmış ve gençler tarafından tercih edilen konsept markaları da bünyesinde barındıracak. 

Yerli ve yabancı markaların ilgisi büyüyor

Maslak 1453 projesinde konut ve ofislerin sahiplerine teslim edilmesine paralel olarak, ulusal ve uluslararası çok sayıda markanın Cadde 1453'te yer alan kiralık dükkanlara yoğun ilgi göstermeye başladığını söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Kiralama ve Pazarlama Koordinatöre Ayten Alpar 240 mağazanın kiralama sürecinin sürdüğünü belirtti. Alpar, önümüzdeki 3 ay içinde de 20 marka ile sözleşme imzalanacağını vurgulayarak: "Nişantaşı Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi öğrenci ve akademisyenleri, Maslak 1453 konut ve ofislerindeki genç nüfus ve Türkiye’nin en büyük Merkezi İş Alanı olan Maslak’ta çalışan beyaz yakalılar için tüm zevklere hitap edecek bir gastronomi ve eğlence merkezi olmayı hedefliyoruz. Bu nedenle kiracı ve marka konusunda çok seçici davranıyoruz." ifadelerini kullandı. 

 

Cadde 1453'e yatırımcı ilgisi sürüyor

 

Maslak 1453, 80 bin kişiyi ağırlayacak

Türkiye'nin en modern ve ileri teknolojileri ile donatılmış üniversite kampüsünün Maslak 1453 bünyesinde hizmet vermeye başladığını ve toplamda 40 bin kişilik öğrenci akadenisyen kadrosunun ders yılına başladığını da hatırlatan Alpar. 2017'nin kış ayları ile birlikte ofis bolklarına yerleşen irili ufaklı firmalarla birlikte proje bünyesinde 80 bin kişilik nüfusun bir arada yaşamaya başlayacağını belirtti. Alpar, projeye yapılacak günübirlik ziyaretlerle birlikte 100 bin kişilik bir sirkülasyona da ulaşacaklarını belirterek: "Hedefimiz Türkiye’ye hatta dünyaya örnek olacak marka karması ile güçlü ve farklı bir ticari kompleks oluşturmak. Bu komplekste yer alacak markalar ve profesyonel tesis yönetimi ile hem ziyaretçilerin hem de yerli & yabancı yatırımcıların ilgisini çekecek örnek bir projeye imza atmış olacağız..." dedi. 

Cadde 1453 ve kültürel faaliyetler

Maslak 1453 projesinin kültür, yaşam ve sosyal faaliyetler açısından bir merkez haline gelmesinde büyük rol oynayacak Cadde 1453, üç meydan ve bir kapalı AVM'yi de bünyesinde barındıracak. Rezidans kulelerinin arasında uzanan ve toplam uzunluğu 1453 metreyi bulan caddenin iki yönünde de farklı büyüklüklerde alışveriş ve çocuk oyun alanları, gençlere hitap eden eğlence merkezleri, yaşam ve spor alanlarının yanı sıra, sanat galerileri, sinema ve tiyatro salonlarına da yer verilecek. 

Firma Bilgisi: Ağaoğlu Şirketler Grubu
Proje Bilgisi: Maslak 1453