Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin 4. kitabı geliyor

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin 4. kitabı için çalışmalar başladı. VitrA ve Türk Serbet Mimarlar Derneği tarafından hayata geçirilen kitap, kültür ve kongre yapılarını ele alacak

Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin 4. kitabı geliyor


Türkiye'deki mimarların yurtiçi ve yurtdışı çalışmaları ile yabancı mimarların Türkiye'de geçirdiği projelere yer verecek "VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin" 4. kitabı için çalışmalar başladı. Bugüne kadar, ticari, turistik ve rekreasyon eğitim yapılarının ele alındığı proje kapsamında ele alınacak yeni kitap, 2000 yılından sonra inşa edilen kültür ve kongre yapılarına odaklanacak.

Projeye Mimarlar Odası üyesi mimarlar; kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan müze, konser salonu, sergi mekânı, sinema, tiyatro gibi yapıların yanı sıra, toplantı ve kongre merkezleri  başvuruda bulunabilecek. VitrA ve TSMD’nin görevlendirdiği Seçici Kurul tarafından belirlenecek 50 proje kitaplaştırılırken, başvuran ve kriterlere uygun olan projelerin tamamı, internet sitesinden geniş kitlelerle paylaşılacak.

Kitapta yer almak isteyenler VitrACagdasMimarlikDizisi.com adresindeki formu doldurarak başvuru yapabilecekler. Projeye son katılım tarihi ise 16 Haziran 2014.