Çağlar İnşaat’ın gözü Londra’da

Türkiye'de, 19 konut, 4 iş merkezi projesini tamamlayan Çağlar İnşaat, yurtdışında otel ve rezidans için uygun arazi arıyor

Çağlar İnşaat’ın gözü Londra’da

13 Temmuz 2012

Arsa bulamazsa satın almaya bakacak. Bugüne kadar İstanbul, Sakarya ve Bodrum'da 19 konut ve 4 iş merkezi projesi ile Bodrum yolcu limanının inşaatını tamamlayan Çağlar İnşaat,  yeni hedefini yurtdışı olarak açıkladı. Emine Açar’ın haberine göre, şirketin Başkan Yardımcısı Burak Çağdaş Çağlar, İngiltere, İtalya ve ABD'de arazi aradıklarını belirterek, "Asıl niyetimiz bu ülkelerde araziyi satın alıp projeyi komple geliştirmek. Ancak bu olmadığı takdirde bir binayı da satın alıp inşaat yapabiliriz. Şu an yurtdışından bazı yerlerle ilgili teklifler gelmeye başladı. Biz de bu yerleri inceliyoruz. Gelen tekliflerin ağırlığını Almanya ve Hollanda oluşturuyor" dedi.

Bodrum'da 3 proje
Şirketin Bodrum'da 3 projesi bulunuyor. Rezidans ve otel olarak planlanan Turgutreis projesi 26 bin metrekare alan üzerinde kuruluyor. 72 konutlu projede 85-205 metrekare arasında değişen 1+1'den 4+1'e farklı konutlar yer alıyor. Evlerde fiyatlar 300 bin euro ile 1,6 milyon euro arasında değişiyor. Yaz sonunda satışların tamamlanması planlanan projede teslim ise 2013 yazında.  

Yokuşbaşı'nda satışı
Çağlar, bir diğer projenin Bodrum Yokuşbaşı'nda olduğunu belirterek, şunları söyledi: "32 bin metrekare alan üzerinde yükselecek. Mevcut arsa üzerine 45 konut yerleşmesine karşın yeşile daha fazla alan ayırmak istiyoruz. İnşaata bu yılın eylül ayında başlayacağız. Ancak satışa hemen başlamayı planlamıyoruz. Niyetimiz 2013 yılının yaz aylarında satışa çıkmak. 2015'te teslim ederiz."

8 tip daire olacak
Bodrum Yokuşbaşı projesinde şirket 8 farklı tipte daire yapmayı planlıyor. Daire seçenekleri arasında 1+1, 3+1, müstakil villalar bulunacak. Daireleri satın alan kişiler diledikleri taktirde dairelerini Swissotel kanalıyla kiraya da verebilecek.

İstanbul'da villa
Şirketin İstanbul'da da arazi arayışları sürüyor. Özellikle Beşiktaş ve İstinye arasında arsa arayışı içinde olduklarını belirten Çağlar, "Sahil ilk tercihimiz. Ama hâlâ istediğimiz arsayı bulamadık. Niyetimiz villa yapmak. Ama arazinin durumuna göre proje geliştireceğiz" dedi. Şirketin Türkbükü'nde de villa projesi bulunuyor.