Cahit Paksoy tutuklandı

İhlas Holding CEO'su Cahit Paksoy hakkında, FETÖ'ye mali destek sağladığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklama kararı alındı

Cahit Paksoy tutuklandı

Fethullahçı Terör Örgütü-FETÖ'ye destek sağlayan iş adamlarına yönelik olarak Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada, İhlas Holding CEO'su Cahit Paksoy ve 18 kişi hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. İhlas Holding tarafından yapılan açıklamada Paksoy'un, daha önce görev yaptığı şirket faaliyetleri kapsamında gözaltına alındığı bildirilmişti.

Paksoy hakkında tutuklama kararı
İhlas Holding CEO'su olarak görev yapmakta iken, daha önce görev aldığı AKFA Holding ve Holding'e bağlı 55 şirket hakkında yürütülen soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı çıkarılan 120 kişiden 102'si hakkında bu karar uygulanmış ve sorgulamaların ardından da 32 şüphelinin tutuklanması istenmişti. Nobetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne tutuklanması istemiyle sevk edilen 18 kişilik grubun içinde İhlas Holding CEO'su Cahit Paksoy'un da bulunduğu açıklandı. 

Tutuklama istemiyle adliyeye sevk edilen kişiler hakkında "terör örgütüne üye olmak", terör örgütüne finansman sağlamak ve suçtan kaynakla mal varlığı değerlerini aklamak suçlarından tutuklama kararı alındı. 

Fikret İnan'ın sorgusu sürüyor
Diğer taraftan soruşturma kapsamında Pazartesi günü teslim olan Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın da aralarında bulunduğu 7 şüphelinin işlemlerine devam ediliyor.