Çallı Köprü projesinde kararı Antalyalılar verecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çallı Kavşağının düzenlemesiyle ilgili halk oylamasına başvurma kararı aldı. Kavşakta yer alan Atatürk Anıtı'nın, asmalı köprü projesi nedeniyle taşınması gündeme gelmişti.

Çallı Köprü projesinde kararı Antalyalılar verecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Çallı Kavşağında yer alan ve asmalı köprü projesi nedeniyle taşınması gündeme gelen Atatürk Anıtı ve diğer planlarla ilgili olarak halk oylamasına gitme kararı aldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı kararın, özellikle heykelin taşınması girişiminin yarattığı tepkiden kaynaklandığı belirtiliyor.

Çallı Kavşağına Asmalı Köprü yapılacak mı?
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada kavşakta yaşanan trafik sorunun çözmede Antalyalıların vereceği karar doğrultusunda hareket edileceği vurgulandı. Yapılacak halk oylaması doğrultusunda kavşağa asmalı köprü yapılıp yapılmayacağı, yapılacaksa kavşakta yer alan Atatürk heykelinin nereye taşınacağı hususunda kararı böylece Antalyalılar vermiş olacak. Atatürk heykelinin taşınma kararının alınması halinde, Antalyaspor Kavşağı ya da Otogar Kavşağı yeni heykele ev sahipliği yapacak. 

 

Çallı Köprü projesinde kararı Antalyalılar verecek

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, tüm büyük projelerde olduğu gibi Antalya Çallı Kavşağı için de "halka sorarak" hareket edeceklerini belirterek, Atatürk Anıtı'nın nereye taşınacağı hususuna da Antalyalıların karar vereceğini söyledi. Halkın "köprü yapılsın" demesi halinde çalışmalara hemen başlayacaklarını, bu durumda Atatürk heykelinin de kent halkı nereye isterse oraya taşınacağını belirten Türel:

"Halkımız aksi yönde karar verirse, bunu da uygularız..." ifadelerini kullandı. 

 

Çallı Köprü projesinde kararı Antalyalılar verecek

 

Oylama dün başladı
Antalya Belediyesi'nin çağrısıyla Çallı Kavşağının düzenlenmesi için oy kullanma işlemleri dün(26 Kasım 2015'te) başladı. Antalya Belediyesi'nin internet sitesinden yapılan oylama sistemine giren Antalyalılar, "Oy Kullan" butonundan "Üste Geçit Yapılsın" ve "Üst Geçit Yapılmasın" seçeneklerini tıklayabiliyor. Oy verme işlemi, T.C. kimlik numarası ve kimlik tanıtma işlemleriyle denetleniyor. Oy kullanma işleminin 6 Aralık 2015'te tamamlanması hedefleniyor.