Callpex, 2 ödül birden aldı

Callpex, başarısını Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri’nde En İyi Takım Lideri ve En övgüye değer Müşteri Temsilcisi dallarında aldığı birincilikle taçlandırdı

Callpex, 2 ödül birden aldı

04 Kasım 2013 / emlakwebtv
Müşteri talep ve ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebilen katma değerli dış kaynak çağrı merkezi hizmetleri sunan Callpex, IMI Conferences tarafından düzenlenen Çağrı Merkezleri Ödülleri’nde iki alanda ödül aldı. 11 kategoride verilen ödüllerin sahiplerini bulduğu törende Callpex, “En İyi Takım Lideri” ve “En İyi Müşteri Temsilcisi” alanlarında ödüle layık görüldü. İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli salonunda gerçekleştirilen Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri'nde; En İyi Takım Lideri Ayfer Arslan olurken, “En İyi Müşteri Temsilcisi” dalında “En övgüye Değer Müşteri Temsilcisi” ise Selahattin Eyyubi Demircan ipi göğüsledi.

Tarakçı: “Çalışanlarımızın yaptıkları işi sevmeleri, ödülleri de beraberinde getirdi”
Callpex’in ilk iş gününden itibaren çalışanlarını geliştirmek için eğitim ve aktiviteler düzenlediğine dikkat çeken Callpex Genel Müdürü Metin Tarakçı, “Her eğitim, çalışanlarımız için bir artı değer hükmünde. Bu ödülleri almamızdaki nedenlerin arasında, çalışanlarımızın yaptıkları işi sevmeleri ilk sırada geliyor. Biz de onların işlerini daha çok sevmeleri sağlamak ve çalışma ortamlarını daha keyifli hale getirmek için gereken desteği sağlıyoruz. Her iki adayımızın da bu işte iyi olduklarına inandık ve onları aday oldukları dallara hazırlandık. Çalışmalarımız beklediğimiz gibi sonuç verdi ve hak ettiğimiz ödülü aldık.” dedi.

Tarakçı: “İşini severek, özveriyle yapan çalışanlarımız bizler için çok değerli”
Yarışmaya aday gösterilecek müşteri temsilcilerini belirlerken, öncelikle çalışanlarının Callpex’teki çalışma hayatları boyunca verilen geri bildirimlere ve eğitimlere ne kadar açık olduklarına dikkat ettiklerini ifade eden Tarakçı, sözlerine şöyle devam etti: “Aday arkadaşlarımızın geliştirici faaliyetleri ne kadar uyguladıkları bizim için çok önemli. Her şeyden önce çağrı merkezi zor bir sektör; bu işi severek, özveriyle yapan çalışanlarımız bizler için çok değerli. Kendilerine ve Callpex’e inanmaları, kariyer yollarında onları daha da ileriye götürüyor. Seçimlerimizi yaparken bu faktörleri ön planda tutuyoruz. Örneğin, ödül kazanan Selahattin Eyyubi Demircan, gerçekten de övgüye değer bir çalışanımız. Engelli olan bu arkadaşımız, kariyerinde ilerlemek için hiçbir engel olmadığını bizlere bir kez daha kanıtladı.”

Takım liderleri ve müşteri temsilcileri, uyum içinde çalışarak başarılı oluyorlar
Tarakçı, takım liderlerinin çağrı merkezlerindeki önemi ve desteğine ilişkin “Müşteri temsilcililerimiz bizim ana kaynağımız, işler onlarla başlıyor. Takımları yönetecek, onları motive edecek, ekip ruhunu sonuna kadar aşılayacak takım lideri çalışanlarımızın rolleri de çok büyük. Onlara bir ekibi yönetme, geliştirme sorumluluğu veriliyor. Yıl boyunca yüzlerce kişinin işe alımını gerçekleştiriyoruz fakat takım liderlerinin, müşteri temsilcisi olan arkadaşların sürekliliğini sağlamaları, ortamı sevdirmeleri, enerjilerini yüksek tutmaları için destek vermeleri gerekiyor. Dolayısıyla bizim için takım liderleri, kritik öneme sahip” değerlendirmesinde bulundu.

Tarakçı: “Sektördeki öncülüğümüzü sürdürmeye devam edeceğiz”
Aldıkları iki ödülün kendilerini gururlandıklarını belirten Callpex Genel Müdürü Metin Tarakçı, “Aldığımız ödüller, bundan sonraki çalışmalarımız için bizlere güç ve motivasyon sağlayacak. Callpex olarak, müşteri memnuniyetini daha da yüksek seviyelere çıkaracak çalışmalarla sektördeki öncülüğümüzü sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.