Çamlıca’da Başbakan’a komşu villalar satıyor

RE/MAX Piramit Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş, Çamlıca ‘da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a komşu olmak isteyen birçok aileyi bugüne kadar villa sahibi yapyor

Çamlıca’da Başbakan’a komşu villalar satıyor

31 Temmuz 2013 / emlakwebtv
İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra, Yıldız Holding, Netcad, Hyundai gibi şirketlerde üst düzey yöneticilik yapan Evrim Kırmızıtaş, gayrimenkul danışmanı olarak 2010 yılında katıldığı RE/MAX ailesinde başarıdan başarıya koşuyor. Her ay ortalama 4-5 milyon dolarlık gayrimenkul satışına aracılık ediyor. Kısa sürede RE/MAX Dünya 8.si, Avrupa ciro 4.sü ve 1013 yılı Nisan, Mayıs, Haziran ayları Türkiye ciro şampiyonu olan RE/MAX Piramit Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Çamlıca’da villa, Gebze Organize Sanayi bölgesinde sanayi imarlı arsalar ve yüksek kira getirili iş merkezlerinin satışları konusunda uzman. Öyle ki Evrim Kırmızıtaş, Çamlıca bölgesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a komşu olmak isteyen Türkiye’nin önde gelen ailelerine ve kişilerini villa sahibi yapmış ve yapmaya devam ediyor. 

Başarısının sırrını hem alıcı hem satıcı tarafı olmak üzere müşteri memnuniyetini sağlamak ve doğru fiyatlandırma olduğunu dile getiren Evrim Kırmızıtaş, 3 yıllık süre zarfında 10 bin kişilik bir müşteri datasına ulaştığını kaydettiğini Gayrimenkul alanında uzmanlık bölgelerinin villada Çamlıca, sanayi imarlı arsada ise Gebze Organize Sanayi bölgesi olduğuna değinen Evrim Kırmızıtaş. Çamlıca’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a komşu olmak isteyen birçok Türkiye’nin tanınmış ismine villa satışı gerçekleştirdiğini kaydetti.

Toplu villalar tercih ediliyor
Evrim Kırmızıtaş Çamlıca’da muhafazakar olan ve olmayanlar olmak üzere iki kesimin varlığına dikkat çekerek, Çamlıca’da muhafazakar kesimin villalarda kapalı yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı olan, geniş bahçeli villaları tercih ettiği bilgisini verdi. Çamlıca’daki villaların hemen hemen hepsinin Boğazı görmese de deniz ve adalar manzarasına sahip olduğuna dikkat çeken Evrim Kırmızıtaş, Muhafazakar kesimin bir diğer tercihinin de içinde toplu villaların yer aldığı villa siteleri olduğunu, geniş aile olarak bu villaları satın aldıklarını ifade etti.

Ofis villa trendi başladı
Evrim Kırmızıtaş, kimi şirketlerin şirket merkezleri için de Çamlıca bölgesindeki villaları tercih ettiğini vurgulayarak, yaptıkları satışlar arasında villa ofis sayısının da çok olduğunu kaydetti.

Metrekaresi 6 bin dolardan başlıyor
Çamlıca’daki satışa yönelik villaların metrekare birim satış fiyatlarının 6 bin dolar seviyesinden başladığını kaydeden Evrim Kırmızıtaş, “Bölgedeki en basit villalarının satış fiyatı 2.5 milyon dolardan başlıyor ve konum ve özelliklerine göre 10 milyon dolara kadar çıkıyor. Alıcı ve satıcıları doğru fiyatlama konusunda ikna ettiğimizden dolayı, satışlarımız kolay gerçekleşiyor ve her iki tarafta yaptığı bu ticaretten memnun kalıyor” diye konuştu.

Gebze’de sanayi imarlı arsalar
Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayi imarlı arsa satışı konusunda da uzmanlaştıklarını anlatan Evrim Kırmızıtaş, “Sanayi İmarlı arsa alanın da iki tip alıcı var. Bunlardan birincisi yatırım amaçlı arsa alanlar, diğeri ise ihtiyaç sahibi olan sanayi kuruluşları. Sanayi kuruluşlarının ihtiyaçlarını iyi analiz ediyoruz ve onlara ihtiyaçlarına en uygun arsaları temin ediyoruz” dedi.

Kira getirili plazalara talep artişi
Gayrimenkul yatırımcılarını en çok yüksek kira getirisi olan kurumsal kiracılı iş merkezleri alımına sıcak baktıkları ve son dönemde yatırımcıların en çok bu sahada yatırım yaptıklarını ifade eden Evrim KIRMIZITAŞ, bu tür taleplerin giderek yoğunlaştığını ve bu plaza satışlarının aslında en iyi yatırım aracı olduğuna dikkat çekti. Hem yatırım yapıyorsunuz hem de yatırımı yapar yapmaz sabit kira geliri elde etmeye çalışıyorsunuz. Bu sebeple yatırımcılar arsa almaktansa kira getirili plaza alımına çok daha sıcak bakıyorlar.