Camsıva mekanlara canlılık katıyor

Kale tarafından geliştirilen Camsıva ürünü, içerdiği cam parçacıkları ile camın parlaklığını dekoratif sıva ile buluşturarak, hareketli ve ışıltılı görüntüler yaratıyor

Camsıva mekanlara canlılık katıyor

9 Haziran 2014/Emlakwebtv
Kale Boya’nın, içeriğinde geri dönüşümden elde edilen cam parçacıkları bulunduran çevreci ürünü Camsıva , içerdiği cam parçacıkları sayesinde camın parlaklığı ve ışıltısını, dekoratif sıva ile buluşturarak iç ve dış mekanlara taşıyor.

Kale Boya’nın, Türkiye’de ilk kez geliştirdiği, içeriğinde geri dönüşümden elde edilen cam parçacıkları bulunduran çevreci ürünü Camsıva; iç ve dış mekânlarda uygulanabilen son derece dekoratif ve kullanıma hazır, renkli sıva olarak, farklı ihtiyaçlara cevap veriyor.  

İç ve dış cephelerde, kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yeni yüzeylerin yanı sıra, ahşap, pleksiglas, pütürlü cam ve eski boyalı yüzeylere uygulanan Camsıva; suya dayanıklı olduğu gibi, yüksek su buharı geçirgenliği ile binaların nefes almasını sağlıyor. Aşırı soğuk veya sıcak, yağmur, kar, nem gibi ağır hava şartlarından etkilenmeyen Camsıva, aynı zamanda kabarmayan ve çatlamayan yapısıyla öne çıkıyor.

Camsıva, cam parçacıklı yapısından dolayı aydınlatma ile bütünleşerek tasarımcı için değişik mekanlara özel olanaklar sunuyor. Alışılmış sıva ve boya ürünlerinden farklı yapısıyla ayrılarak etkili sonuçlar veren Camsıva, yurtiçinde ofis, restoran, mağaza, otel ve eğlence mekânları gibi farklı alanlarda kullanıldığı gibi, ışıltılı görüntüsü ile yurtdışında da çeşitli projelerde sıklıkla tercih ediliyor.

Kent ve Gece’, ‘Doğa’ ve ‘Çağrışımlar’ olarak üç ayrı seri halinde piyasaya sürülen ürün, Karacaahmet Şakirin Camii’nden, santralistanbul’a, BIS WEAR Mağazası’ndan Avcılar Konakları’na, Sortie eğlence merkezinden Marmara Forum AVM’ye kadar pek çok özel projede kullanıldı.