Canpa üniversitelilere ısı yalıtımını anlattı

Türkiye yalıtım sektörünün ne önemli markalarından biri olan Canpa, Başkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerine ısı yalıtımı eğitimi verdi

Canpa üniversitelilere ısı yalıtımını anlattı

Türkiye yalıtım sektörünün en önemli markalarından biri olan Canpa, özel sektör-üniversite iş birliği kapsamında düzenlenen bir organizasyonda, Başkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerine ısı yalıtımı eğitimi verdi. 

Canpa'dan üniversitelilere "ısı yalıtımı" dersi
Mesleki gelişim ve sektöre kalifiye eleman yetiştirme amacı doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Canpa, son olarak Başkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile, "ısı yalıtımı" dersleri kapsamında buluştu. Canpa Yöneticisi Burcu Aydoğan tarafından verilen eğitim, "detay dersleri" statüsünde gerçekleşti. Ders kapsamında, ısı yalıtımının önemi, ısı yalıtımının neden gerekli olduğu,uygulama alanları, ülke ekonomisinekatkıları ve nasıl uygulandığı gibi konular ele alındı. Detay dersleri öğretim görevlisi Hüseyin Emre Ilgın'ın da hazır bulunduğu dersin sonunda Burcu Aydoğan, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Isı yalıtımının üniversite eğitimindeki önemi
Eğitim sonrasında bir açıklama yapan Canpa Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, yalıtım konusunun enerji verimliliği ve ülke ekonomisi katkılarının yanı sıra, halk yaşamında da büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak:

"’Sektörde bu alanda kalifiye çalışan açığı da çok fazla... Bu alanda yapılacak eğitim çalışmaları büyük önem taşıyor. Biz de 30 yıllık Canpa tecrübesiyle bilgi birikimimizi gençlerle paylaşmak, bu konuda bir farkındalık yaratmak amacıyla tamamen sosyal sorumluluk projesi niteliğinde eğitimler vermeye, zamanımızın ve enerjimizin bir kısmını bu işe kanalize etmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.