Canpa'dan kalifiye eleman seferberliği

Yalıtım sektöründe faaliyet gösteren Canpa, sektördeki istihdam sorununu çözmeye yönelik programlarına hız verdi.

Canpa'dan kalifiye eleman seferberliği

Türkiye yalıtım sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Canpa sektördeki istihdam sorununu çözmeye yönelik sosyal sorumluluk girişimlerine hız verdi. Firma kalifiye eleman yetiştirme programına başladığını duyurdu.

Canpa'dan istihdama katkı
Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aktaran Canpa Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, istihdama katkı projesi üzerinde uzun süredir çalıştıklarını ve projeyi hayata geçirmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, eğitimlere düzenli bir biçimde devam edeceklerini vurguladı. Sektörde çalışan kalifiye eleman açığının çok fazla olduğunu da vurgulayan Özcan:

"Türkiye’de bu denli istihdam sorunu varken, ara eleman yetiştirme ve istihdama katkı sağlama kapsamında yapılan eğitim çalışmaları büyük önem taşıyor. Biz de 30 yıllık Canpa tecrübesiyle gerçekleştirdiğimiz sertifikalı eğitim programları sayesinde hem sektöre hem de kalifiye personel istihdamına katkı vermeye çalışıyoruz..." dedi. 

 

Canpa'dan istihdama destek seferberliği

Canpa Ustalık Sertifikası
Canpa tarafından geliştirilen ustalık sertifikası, teorik ve pratik olarak iki aşamada gerçekleşiyor. Haftada 8 saat olmak üzere 1 boyunca devam edecek eğitimler, uzman eğitmenler tarafından verilecek. Eğitimler ise malzeme bilgisi, imalatlara ait teknik detaylar, uygulama sonrası yalıtım korunması, yeni gelişen inşaat teknolojisine uygun yalıtım detaylarının çözümleri, yeni yalıtım ürünlerinin tanıtılması gibi konulara yoğunlaşacak.

Programı tamamlayanlara eğitim sonrasında "Canpa Usta Sertifikası" verilecek