Capatect'ten dev tasarruf

Son 10 yılda 83 milyon metrekare yalıtım uygulaması yapan Capatect, yalıtım yaptığı binalarda yaklaşık yüzde 50 oranında daha az enerji tüketilmesini sağladı

Capatect'ten dev tasarruf

Son 10 yılda 83 milyon m2 yalıtım uygulaması yapan Capatect, yalıtım yaptığı binalarda yaklaşık %50 oranında daha az enerji tüketilmesini sağladı. Capatect uygulamaları sayesinde 2 milyar metreküplük doğalgaz tasarrufu sağlandığı açıklandı.

4 kişilik aileye 1.120 TL tasarruf
Filli Boya Yalıtım Capatect, "Enerji Tasarrufu" haftası dolayısıyla, enerji verimliliği konusunda bilinçlendirme politikasını devam ettiriyor. 

Capatect Isı Yalıtım adına Gülay Dindoruk konuyla ilgili olarak, ısı yalıtımından kişi başı 280 TL tasarruf sağlamasının, 4 kişilik bir ailenin yıllık 1.120 TL tasarruf sağlaması anlamına geldiğini ve bu miktarın ailenin yıllık pazar masrafının yaklaşık yarısına tekabül ettiğini söyledi. Büyüyen ve gelişen Türkiye'nin 2023 ve 2050 vizyonlarında, yalıtım sektörünün rolüne dikkat çeken Dindoruk, "Son tüketicilerin yalıtım ve Kentsel Dönüşüm Projesi konularında yeterince bilinçlenmesi ile birlikte sektörümüz büyük gelişmeler yaşıyor. Filli Boya Yalıtım olarak ülkemizde enerji verimliliğini arttırmak en önemli hedefimizdir.' dedi.