Carlo Ratti, Yeşil Binalar Zirvesi için İstanbul'da olacak

Geleceğin akıllı şehirleriyle ilgili devrim yaratacak çalışmalara imza atan Carlo Ratti Şubat ayında Yeşil Binalar Zirvesi için İstanbul’da olacak

Carlo Ratti, Yeşil Binalar Zirvesi için İstanbul'da olacak

06 Şubat 2014 / emlakwebtv
Carlo Ratti Şubat ayında Yeşil Binalar Zirvesi için İstanbul’da olacak. Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından yapı sektörünün yeşil dönüşümüne rehberlik etmek amacıyla bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan "Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi", 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıllarda uluslararası ve Türk pek çok değerli konuşmacıyı ve yaklaşık 1200 katılımcıyı ağırlayan Zirve’de İtalyan mimar, mühendis, eğitimci ve aktivist Carlo Ratti de olacak.

Amerikan Wired dergisi; Carlo Ratti’yi dünyayı değiştirecek 50 isimden biri seçti
MIT’de (Massachusetts Teknoloji Enstitüsünde) öğretim görevlisi olarak çalışan Carlo Ratti , enstitü içinde 2003 yılında kurduğu SENSEable City Laboratuvarı’nın ( Akıllı Şehir Laboratuarı) yöneticisi. Amerikan Wired dergisi tarafından dünyayı değiştirecek 50 isimden biri seçilen Ratti yeni sensör ve elektronik araçlarla “kent” kavramına yeni bakış açısını zirve katılımcılarıyla paylaşacak.