Çatı katında mı yaşamak istiyorsunuz?

Son yıllarda geniş ailelerin tercihi çatı katı dubleksleri oldu. Evlere sadelik ve sevimlilik katan çatı katları İstanbul’da hangi projelerde var? Yanıtı beraber okuyalım…

Çatı katında mı yaşamak istiyorsunuz?

Çatı katı dubleksleri, son yıllarda çokça tercih edilir oldu. Geniş ailelerin özellikle çocukları için istediği çatı katı dubleksler pek çok avantajı da beraberinde getiriyor. Peki çatı katı dublekslere hangi projelerde rastlarız? İşte yanıtı.

Koru Florya

Çatı katı dubleks seçeneğinin yer aldığı projelerden biri Aydınlı-ARKE-Metal Yapı Konut ve Vizyonlife ortaklığıyla hayata geçirilen Koru Florya. 298 adet daire ve 301 adet mağazadan oluşan proje E-5 üzerinde yükseliyor. Toplam  280 bin metrekare alana sahip  Koru Florya’da dairelerin alanları 150 metrekare ile 458 metrekare arasında değişiklik gösteriyor. Projenin sosyal alanları arasında; fitness center, sauna, çocuk oyun alanları, basketbol sahası, tenis kortu, yüzme havuzu, kapalı otopark, dinlenme alanları, voleybol sahası bulunuyor.

Beykonak Evleri

EA Group'un Anadoluhisarı manzaralı projesi Beykonak Evleri’nde de çatı katı dubleksi bulunuyor. Proje, yaklaşık 6500 metrekare arazi üzerinde, 5 konakta 2+1'den 6 + 1'e kadar çeşitlenen 56 bağımsız birimden oluşuyor. Projede dört katlı konakların çatı ve bahçe dubleksleri, 3 + 1, 5 +1 ve 6 +1 daireler için ayrılmış durumda. Yaklaşık 6 bin metrekare kapalı sosyal alanların yer aldığı Beykonak’ta SPA'dan, fitness alanlarına kadar birçok hizmet sunuluyor.

Dekon Silva

Dekon İnşaat tarafından Çekmeköy’de inşa edilen Dekon Silva projesi de çatı katı keyfi yaşatan projelerden biri. 260 konutluk projede  1+1, 2+1, 3+1, 4+1 bahçe dubleks ve çatı dubleksi daire seçenekleri yer alıyor. Konut büyüklüklerinin 57 metrekareden başlayarak, 257 metrekareye kadar devam ettiği Dekon Silva’da teslimler Nisan 2015’te yapılacak.

ParkOne

Tribleks villa, bahçe dubleksi, çatı dubleksi ve bahçe katı olmak üzere toplam 41 üniteden oluşan ParkOne projesi ise orman manzarası ile dikkat çekiyor. Yüzde 1 KDV avantajı sunan ParkONE’da brüt metrekareleri 204 metrekare ile 217 metrekare arasında değişen bahçe dubleks dairelerin satış fiyatları 525 bin ile 598 bin dolar, brüt metrekareleri 226 metrekare ile 240 metrekare arasında değişen çatı dubleks dairelerin satış fiyatları 465 bin ile 554 bin dolar arasında değişiyor.

Sultan Makamı

DELTA Proje, Cağdas Yapı ve Emiroğlu İnşaat ortaklığı ile insa edilen 'Sultan Makamı' Çengelköy projesi; ara kat, çatı katı ve bahçe dublekslerinden oluşuyor.  67 bin metrekare büyüklüğünde arazi üzerinde inşa edilen Sultan Makamı’nda 35 blokta 79 bağımsız bölüm yer alıyor. Projenin metrekare satış fiyatları 3 bin dolar ila 6 bin dolar arasında değişiyor.