Çatı uzmanı Braas’tan, "Çatı Sağlık Raporu" hizmeti

İstanbul’ da başlatılan Braas’ın “Çatı Sağlık Raporu” hizmeti, konusunda uzman ve eğitimli özel bir bayi örgütü tarafından veriliyor

Çatı uzmanı Braas’tan,

26 Mart 2013 / emlakwebtv
TUİK raporlarına göre ülkemizdeki konutların %40’ından fazlasında sızdıran çatı ve izolasyon problemleri mevcut. Bu ve benzeri problemler nedeni ile çatılar, yapılarda sürekli masraf çıkartan bir alan olarak algılanıyor. Buna karşın çatıların birbiriyle uyumlu ürünlerden oluşan bir sistemle, teknik esaslara ve yönetmeliklere uygun olarak çözülmesi ile uzun ömür, konfor ve tasarruf sağlanabiliyor.

Braas, “Çatı Sağlık Raporu” İle Çatınızın Durumunu Teşhis Ediyor
Merkezi Almanya’da bulunan dünyanın en büyük kiremit ve çatı sistemleri üreticisi Monier Grup’un Türkiye’deki Markası olan Çatı Uzmanı Braas, tüketicilerin uzun ömürlü bir çatıya sahip olabilmeleri için gerekli teknik bilgilerin ve çatının mevcut durumunun ayrıntılı olarak analiz edildiği “Çatı Sağlık Raporu” hizmetini sunuyor. Braas Çatı Sistemleri, bu hizmet ile tüketicilerin en doğru ve en güncel bilgiye sahip olmalarını ve çatıların da böylece doğru projelendirilerek uzun ömürlü olmasını amaçlıyor.
 
Bir çatının uzun ömürlü olabilmesinde doğru projelendirilme, doğru yerde ve tekniğine uygun şekilde kullanılmış kaliteli ürünler ve nitelikli uygulayıcılar önem taşıyor. TUİK tarafından hazırlanan 2011 yılı Gelir ve Yaşam Koşulları araştırmasında ülkemizdeki kurumsal olmayan nüfusun,
•         %41,6 ‘sının konutunda “sızdıran çatı, nemli duvarlar vb.” sorunlar olduğu,
•         %41,7’sinin oturduğu konutta “izolasyondan dolayı ısınma sorunu” yaşanmakta olduğu belirtiliyor.
 
Çatıların, bulunduğu bölgedeki iklim şartları (rüzgar, kar yükü, don etkisi vs.), yapısal detaylar, kullanılan malzemeler ve bu malzemelerin birbiriyle uyumu, enerji verimliliği, yoğuşma analizleri, çatının çevresindeki mimari yapı ile uyumu gibi farklı değişkenler göz önüne alınarak detaylandırılması önemlidir. Tüm bu yönlerden analiz edilen ve teknik esaslar dahilinde projelendirilen bir çatı, uzun yıllar masraf çıkarmadan hizmet verebiliyor. Buna karşın; geçici çözümler, teknik esaslara uygun olmayan ürünler ve eski usullerle gerçekleştirilen uygulamalar, çatıları birer masraf kapısına dönüştürebiliyor.  Tüm dünyada sadece eğimli çatılar üzerine uzman olan Braas Çatı Sistemleri, bu nedenle çatı yenilemesinde dikkat edilmesi gereken noktaların altını önemle çiziyor.
 
Doğru Projelendirilmiş Bir Çatı; Masrafsız, Keyifli Bir Yaşam Alanına Dönüşüyor
Braas, çatıların uzun yıllar hizmet verebilmesi amacı ile ihtiyaç duyulan teknik bilgilerin ve çatının mevcut durumunun ayrıntılı olarak analiz edildiği “Çatı Sağlık Raporu” hizmetini tüketicilerine sunuyor. 444 0 418 numaralı “Çatı Uzmanı” hattı üzerinden verilen hizmette, tüketiciden gelen talep doğrultusunda çatı, yerinde incelenerek mevcut durumu ve sorunları uzman bir kadro tarafından teşhis ediliyor ve raporlanıyor. Akabinde tüketiciye, çatısındaki sorunlara yönelik en uygun, sağlıklı, uzun ömürlü ve konforlu çözümler sunulabiliyor. Şimdilik sadece İstanbul’ da başlatılan Braas “Çatı Sağlık Raporu” hizmet,  bu amaçla oluşturulan, konusunda uzman ve eğitimli özel bir bayi örgütü tarafından veriliyor.
 
Çatı Uzmanı Braas, “Çatı Sağlık Raporu” Hizmeti İle Sektörde Bir Yeniliğe İmza Atıyor
Tasarım ürünleri ile yepyeni bir çatı sistemi anlayışını hayata geçiren Braas; geniş ürün yelpazesinin yanı sıra danışmanlık ve mühendislik hizmetlerini de en yüksek kalite ile müşterilerine sunuyor.
Türkiye’de Braas markası ile 1998’den beri üretim gerçekleştiren firmanın 36.000 m2 alan üzerine kurulu Gebze tesisleri; tam otomasyonlu uygulama teknolojisi ile dünyanın en büyük kiremit üretim fabrikalarından biri olma özelliğine sahip.