Çatı ve Cephe Sempozyumu başladı

ÇATIDER tarafından düzenlenen "Çatı ve Cephe Sempozyumu"nun sekizinci etkinliği bugün, Mimar Sinan Üniversitesi'nde başladı. Etkinlik iki gün boyunca devam edecek

Çatı ve Cephe Sempozyumu başladı

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği-ÇATIDER tarafından düzenlenen "Çatı ve Cephe Sempozyumu" bugün, sekizinci kez toplandı. Mimar Sinan Üniversitesi'nde başlayan ve iki gün boyunca devam edecek olan etkinlik, sektörün önemli isimleri ve akademisyenler bir araya getirecek.

8. Çatı ve Cephe Sempozyumu başladı
Çatı ve Cephe sektörünün yeni teknoloji ve uygulamalarının ele alınacağı 8. Çatı ve Cephe Sempozyumu'nun ana teması ise "Çatı ve Cephe Sistemlerinden Yangın ile Rüzgar Malzemelerinin Yapı Güvenliğine Etkisi" ve "Çatılarda Rüzgar Tehdidi" gibi konulardan oluşacak. Dünyada geçerli teknoloji ve standartlara ulaşım verilerinin belirlenmesi için iş birliği olanaklarının da geliştirileceği sempozyumun yürütme kurulunda Türkiye'nin en önemli akademisyen ve bilim insanları yer alıyor. Etkinlik kapsamında moderatörlüğünü ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz'un yürüteceği "Tasarımda ve Uygulamada Güvenli Çatılar" konulu bir panel düzenlenecek. Bu panele katılacak isimler arasında Mimar Nevzat Sayın, TÜYAK Yön. Krl. Üyesi Korhan Işıkel, MSGM Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mustafa Özgünler ve Ata Sigorta Riziko Teftiş Dep Müdürü Cihan Hazinedar bulunuyor. 

Çatı ve Cephe Sempozyumu başladı

Çatı sektörünün gelişimine katkı
Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, çatı ve cephe sektörünün Türkiye'de özellikle son yıllarda önemli bir gelişme kaydettiğini ve dünyanın en önemli teknoloji ve uygulamalarını üretmeye başladıklarını belirterek:

"Bu süreçte, düzenlediğimiz sempozyumun önemli bir katkısı var. Buna rağmen halen standartlardan uzak uygulamalar nedeniyle istenmeyen riskleri yaşamak zorunda kalıyoruz. Bu sorunun çözümü için tüm sektör paydaşları katkı sağlamaya hazır. Sektör temsilcilerinin büyük bir ilgi gösterdiği sempozyuma bu alanda çalışma yapan tüm akademisyen ve uzmanların katılımını bekliyoruz " dedi.