Çatıder İzmir ve Ankara yapı fuarlarına katıldı

ÇATIDER, 3-6 Ekim tarihleri arasındaki Yapı Fuarı Turkeybuild İzmir ve 24-27 Ekim’deki Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara’da ziyaretçilerini ağırladı

Çatıder İzmir ve Ankara yapı fuarlarına katıldı

01 Kasım 2013 / emlakwebtv
Türkiye’de çatılarla ilgili bilinç oluşturmak amacıyla faaliyet gösteren Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), 3-6 Ekim tarihleri arasındaki Yapı Fuarı Turkeybuild İzmir ve 24-27 Ekim’deki Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara’da ziyaretçilerini ağırladı. Uluslararası İzmir ve Ankara Yapı fuarlarında tüketicilerden sektör profesyonellerine herkesin çatılarla ilgili sorularını cevaplayan ÇATIDER, çatılarda doğru malzeme ve doğru uygulamalar konusunda bilgiler de verdi.

Çatılarla ilgili tüm sorular ÇATIDER standında cevap buldu
Çatılar neden uçar, lodosa ve depreme karşı çatılarda ne gibi önlemler alınması gerekir, çatıların üstündeki yükler ne gibi sorunlara neden olabilir, binalarda enerji tasarrufu için çatılarda neler yapmalı, su sızıntıları ve rutubeti nasıl çözeriz gibi soruların cevabı ÇATIDER standında verildi. ÇATIDER’in üniversitelerdeki uygulamalı eğitimleri konusunda bilgi almak isteyen mimarlık öğrencileri ile Milli Eğitim Bakanlığı ve ÇATIDER onaylı Çatı Ustası Belgesi’ni alarak daha kolay iş bulmak isteyen ustalar da İzmir ve Ankara Yapı fuarlarındaki ÇATIDER standında sorularına cevap buldu.

Yavuz: “yakın bir dönemde Milli Eğitim Bakanlığı ve ÇATIDER onaylı Çatı Ustası Belgesi vereceğiz”
İnşaat sektörünün önemli kollarından biri olan çatı sektörünün her geçen gün biraz daha büyüdüğünü söyleyen ÇATIDER Başkanı M. Nazım Yavuz, düz ve eğimli çatı kaplamalarının toplam sektör büyüklüğünün 130 milyon metrekareye ve 3 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Ülkemizdeki binaların çok büyük bir bölümünün eski nesil ve yalıtımsız olduğunu belirten Yavuz, bir deprem ülkesi olan Türkiye’de çatılara daha fazla önem vermemiz gerektiğine dikkat çekti. Kalifiye ve sertifikalı iş gücü eksikliğinin de ekonomimize ve sektöre zarar verdiğini vurgulayan ÇATIDER Başkanı, inşaatlarda sertifikalı usta çalıştırma zorunluluğunu hatırlattı. Yavuz, yakın bir dönemde Milli Eğitim Bakanlığı ve ÇATIDER onaylı Çatı Ustası Belgesi verileceğini de söyledi.

Firma Bilgisi: Çatider